Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elronthatták a szemüvegem?...

Elronthatták a szemüvegem? Nem jeloltek be a pupillatavolsagot

Figyelt kérdés

A dioptria jo, mert evek ota ezt hordom, cilinderrel. Az tokeletes. De! Amikor kivalasztottam a keretet, az optikus nem jelolte be rajta a pupillakat, az optometrista altal mert pupillatavolsaggal keszitette el a szemuveget, ami 5mmrel elter az eddig mertektol(mas optikaban kisebbet mertek, es mindig ugyanannyit).amikor eloszor felvettem az uj szemuveget a labam elott ugy lattam mintha dombok lennenek, ugy torzitott a szemuveg. Most eltelt ket het, es ha felveszem, kellemetlen, de tokeletesen latok. (fejfajast erzek), ami elmulik ha 1 orat rajtam van a szemcsi.amikor felveszem a regi szemuvegem, akkor nem erzem ezt a fajdalmat, nem kell ujra "megszoknom "a szemuveget.

Az uj szemuveg napi 1-2 orat van rajtam, mert kontaktlencset viselek. Beszeltem az optikussal, de nem tul segitokesz, konkretan ramvagta az ajtot. Ha mas optikaba bemegyek, meg tudjak mondani, hogy hol van a fokuszpontja a szemuvegnek?(a szemuvgg azon pontja, ahol a pupilla van, ahol a legelesebb a kep)


2016. aug. 24. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Én jártam így egyszer, hogy elrontották a pupillatávolságot, de nekem mikor visszamentem, újra megmérték és rendbehozták a hibájukat.

Semmiképpen ne viselj olyan szemüveget, amit így elszúrtak, mert csak ártasz a szemednek (is).

2016. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Es milyen erzes volt viselni azt a szemuveget? Nekem olyan fura erzes.. Ugy feszit es nyom...:/

En mar visszavittem egyszer de az ajton se engedett be, meg allitotta h rendben van a szemuveg.. Ha rendben lenne, nem fajna a szemem tole.

2016. aug. 24. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, azt hiszem simán meg tudják mondani, milyen pupillatávolsággal készült az új szemüveged. És ne hordd, ha rossz, valamint verd ki belőlük a cserét, abszolút inkorrekt lenne, ha nem csinálnák meg. Ne hagyd, hogy hülyének nézzenek, írj a vásárlók könyvébe satöbbi.
2016. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Éppen így jártam én is a Vision expressznél. Máskor is voltam náluk, de az utolsó szemüvegemet elrontották. Amikor visszamentem, hogy enyhe hányingert és fejfájást érzek, emelett nem is látok rendesen, egy órán keresztül próbálgattuk a lencséket, de amikor én, mint laikus, rákérdeztem, nem lehet, hogy nem volt jó a mérés, akkor nemet mondott. Majd megszokja a szemem, mondta, de egy hét után kidobtam. Utólag bánom, hogy aláírtam a papírt, miszerint rendben vagyunk. Amennyiben te még nem írtál alá semmit, kérd a panaszkönyvet. Talán ennyi is elég lesz, hogy változtassanak a modorukon.
2016. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Én szédültem és a fejem fájdult meg, és nem bírtam megszokni.
2016. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!