Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális, ha a távollátó...

Normális, ha a távollátó szemüveggel homályosan látok közelre?

Figyelt kérdés
Közelre tökéletesen látok szemüveg nélkül, de szemüveggel nem. Távolra jó.

2016. szept. 1. 16:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A látásommal én is úgy vagyok, ahogy Te. Közelre szuper OK, távolra kell a szemüveg, -1 es, mindkét szemre. Orvos rendelte, és az Ofotért csinálta. A szemüveghez kaptam egy igazolást is, hogy a szemüveg pontosan az orvosi előírásnak megfelelően készült el. Nagyon jól látok vele, kényelmes is. De ennek ellenére szabad szemmel olvasok. Távollátó szemüveggel nem lehet olvasni. Viszont rendelhető olyan szemüveg is, ami alkalmas ilyenre is. De az más téma.
2016. szept. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Lehet olvasni "távollátó" szemüveggel, nekem is éles a kép 15 centitől végtelenig.
2016. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Azért érdekelt volna, ha a kérdező írt volna utána, hogy mi lett végül.

Ugyanebbe a helyzetbe kerültem a távollátás korrekciója okán, igaz én 43 éves vagyok, de nem hinném, hogy számít.

Közelre teljesen jól láttam eddig is szemüveg nélkül, de ezzel a szemüveggel közelre rosszul látok. Kb 1 arasznyi távolságtól biztosan és attól közelebb már egyre homályosabban. Nagyon zavaró. Lassan 1 hete próbálom megszokni, de nem is a távollátásnál van gond amire vettem. Ez így marha jó, ha közelre mindig le kell vennem, pláne, hogy olyan szempontból nekem sajnos speciálisabb az esetem, hogy a 2 szemem között van kb 1,5 dioptria eltérés sajnos és így sokkal rosszabbul látok, ha hirtelen leveszem a szemüveget.

Nem tudom ez jelentheti-e azt, hogy kicsit túl erős szemüveget kaptam. Olyat kaptam pont mint amit a géppel mértek, mert így láttam a legapróbb betűket-számokat a táblán...

Vizsgálaton a közelre látást persze nem próbáltatták meg a próba kerettel, lencsékkel.

Amúgy kb 1 hete hordom. Előtte nem használtam semmit.

2022. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!