Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyiben lehet igaza a...

Mennyiben lehet igaza a háziorvosomnak?

Figyelt kérdés

Minap voltam a háziorvosomnál mivel mai nap nem akartam suliba menni. Ezért egy számomra teljesen általánosnak hitt problémámat mondtam el, ami nem más mint, hogy iskolában főleg könnyezik a szemem, majd általában az egyik szemem ilyen véreres szokott lenni. Ekkor odaállított a hagyományos szemvizsgáló betűs táblához, ahol letakarva az egyik szememmel kb. a legfelső vastagat se láttam élesen, csak párossal, de azzal se 100% élesen. Pechemre nem volt nálam a szemüvegem ezért otthon teszteltem a szemem, egy Darts táblára írt számokkal, amiket szemüveggel azért elég jól láttam, és én úgy érzem, hogy max egy negyedet romlott kb.9 hónap alatt a szemem. Ekkor sürgősen beutalt a szemészeti klinikára, hogy ez nagyon fontos és lehet valami baj is még, mert elég rossz a látásom.


Mennyiben befolyásolta volna az orvosom véleményét, ha szemüveggel meg mondjuk viszonylag jól eltudtam volna mondani a táblát, mert szemüveggel viszont tényleg jól látok ( max negyedet romolhatott a -1.75, -2es szemem)



2016. szept. 22. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a legfelső számot (42😀) sem láttad élesen, akkor rengeteget romlott a szemed a -2-höz képest is. Nekem -5,5 volt, ha jól emlékszem, amikor ennyire rosszul láttam. Teljesen jogos, hogy beutalt, még akkor is, ha kamaszkorban viszonylag sokat tud romlani a látásélesség, jobb félni, mint megijedni.
2016. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogadj szót a háziorvosodnak, menj el a klinikára, akár feleslegesen is, mint, hogy később bánd, hogy nem hallgattál rá. Jobb egy felesleges vizsgálat, mint egy helyrehozhatatlan baj.
2016. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értelek titeket. Köszönöm a választ. Csak számomra az ami érdekes, hogy szerintem szemüveggel viszont, el tudtam volna úgy mondani a számokat, hogy talán a legalsó számot nem tudtam volna elmondani.
2016. szept. 22. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem sokban (szerintem nem láttad volna jól szemüveggel se a vonal feletti utolsó számokat.) Az, hogy könnyezik, véreres a szemed, jelzi, hogy erőltetned kell, mindenképp rád fér egy szemészeti vizsgálat.
2016. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2016. szept. 22. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!