Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rossz a szemüvegem, vagy csak...

Zolikelo kérdése:

Rossz a szemüvegem, vagy csak nem szoktam meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mai nap folyamán megérkezett a Vision Expressbe a szemüvegem, amit el is hoztam és használni kezdtem. A vizsgálat során azt állapították meg, hogy +1,25-ös lencsére van szükségem. Csak a bal szemem kap ilyen lencsét, a jobb szemem tökéletes, így az természetesen nulla dioptria. A bökkenő azonban az, hogy amikor felveszem a szemüveget, egy dolog, hogy furcsán látok vele (ez természetes) de a szememben egy feszítő érzést tapasztalok, meg be is bandzsítok tőle. Legalább is olyan érzést kelt. Ha csukva tartom a jobb szemem, és úgy nézek a szemüveggel, akkor frankó (bár így sem látok vele tűélesen), de ha kinyitom a jobb szemem akkor még annak is bezavar. Ez gondolom lehet azért mert ahogy említettem, az egyik lencse null dioptria, és furán érzékeli a két szemem együtt. Nem tudom. Köszönöm a válaszokat előre is!

2016. okt. 13. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Nagy a két szem közötti dioptria különbség. Zavarhat, ez természetes. Azóta mi a helyzet, eltelt 5 nap?
2016. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!