Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van még valakinek ilyen...

Van még valakinek ilyen problémája?

Figyelt kérdés

Szemüveget hordok, és az egyik szemem kb. 1 dioptriával rosszab a másiknál. A héten voltam szemészeten, hogy új szemüveget csináltathassak, meg már ráférne az erőssebb. A mostani szemüvegem mindkét oldalon azonos sioptriájú. Csak a jobb szemem romlott, a bal maradt az eredeti. Visszatérve: Nemrég voltam emiatt szemészeten, ahol Annyit mondtak, hogy a jobb szemem egy egész dp-t romlott. Fel akarta írni a megfelelő szemüveget, de abban nem volt térlátásom, ezért közel azonos lencséket írt fel, amiben jól láttam.

Értsd: Pl a bal szemem -2 a jobb pedig -3. Ezt akarta felírni az optikus. Ha mindkettő maradt volna -2, akkor homályosan látnék, ezért felírt nekem a bal szememre -2,5, a jobbra pedig -3-at. Kapott valaki még ily módon korrekciót?



2016. nov. 2. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, nincs ezzel semmi probléma.
2016. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
yaaaaas 😃
2016. nov. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, én is jobban láttam először úgy, ha kisebb különbség volt a két lencse dioptriája közt. Aztán 1 évvel későbbre megszokta a szemem és már tudom hordani "kétszemesen" az erősebb lencsét is, pedig a szemem nem romlott.
2016. nov. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!