Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hany éves kòrtòl...

Sara7711 kérdése:

Hany éves kòrtòl ajánlott a kontaklencse? Nehéz ápolni vagy tisztítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok,13 èves vagyok ès szemuveges.Szeretnèm kipròbàlni a kontaklencsèt de nem tudom hogy mikortòl ajànlott,ès hogy mennyire nehèz tisztìtani meg ilyenek.

#szemüveg #kontaktlencse #szemproblèmàk
2016. nov. 13. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

"kòrtòl"....

neked sehánytól...

2016. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aki szemüveges az időnként megy szemorvoshoz kontrollra, gondolom te is, szóval amikor épp ott jársz majd érdeklődd meg tőle, hogy mit ajánl neked. Ott ő mindent el fog mondani, ha lencse mellett döntesz be is szokták tanítani a használatát. Nem egy nehéz dolog, csak nyilván ára van.
2016. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egy gyerek mar egyedul ki es be tudja tenni, valamint megfeleloen be tudja tartani a higienias szabalyokat akkor hordhat kontaktlencset.


A lanyom asszem 8 vagy 9 eves koratol hord, ugyhogy szerintem te is tudnal. Viszont eleg koltseges dolog.

2016. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az a lényeg, hogy elég érett legyen már az illető a higiénés, biztonsági szabályok betartásához, meg persze ne legyen semmi olyan betegsége, ami ellenjavallata lehet a lencsehordásnak. 13 évesen kipróbálhatod, neked az egyszer használatos, napi lencsét javasolnám. Kamaszkorban a hormonváltozások miatt magasabb lehet a könny fehérjetartalma, ami lerakódhat a hagyományos kontaktlencsén, gyakrabban kell tisztítani, hamarabb elhasználódik, a látásélesség is viszonylag rövid idő alatt sokat változhat.
2016. nov. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak. Ha a gyerek betartja a kontaktlencse viselés higiénés szabályait, akkor hordhat. Én 13 éves koromtól hordok.


Nem is tudtam mást mert olyan nagy a két szemem közti különbség, hogy szemüvegben már nem látok rendesen. Így muszáj volt. De majd tervezem megműttetni később.


Egyébként nem nehéz ápolni, tisztítani. Anyi, hogy naponta kell cserélni a tartójában az ápoló folyadékot, és kivétel után meg betétel előtt érdemes leöblíteni tiszta folyadékkal a lencsét. Ezek az új folyadékok már fehérjeoldósak így dörzsölni nem kell. Vízbe viszont sosem szabad mosni vagy tárolni a lencséket!

Vannak olyan korszerű, magas oxigén áteresztésű kontaktlencsék amikben aludni is lehet, de éjjelre javasolt inkább kivenni ezeket is, mert egyrészt úgy jobban lélegzik a szem, másrészt éjszakára a folyadékba áztatva fertőtleníted a lencsét. Ez segít megelőzni a szembetegségeket.

2016. nov. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!