Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Gnoomage kérdése:

Hogyan szoktassam hozzá a szemem ahoz, hogy amikor beakarom rakni a kontanktlencsét hozzá érek?

Figyelt kérdés

Már 1 hónapja megvan a lencse, de csak kb 3x szenvedtem bele a szemembe, utána egyszerűen nem éreztem úgy hogy megint ezzel akarok 50 percet szenvedni. Nem tudok mit kezdeni, folyton behunyom picit a szemem, ezzel megakadályozva a lencse berakását...


Bármi tipp ez ellen?



2016. nov. 13. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt az elején,de egy idő után megszokod,hogy bele kell nyúlni.Emlékszem anno esetenként én is szenvedtem vele 40 perceket..Amíg rá nem jöttem,hogy hogy is kell betenni.Van,akinek rövidebb idő elég hozzá,van,akinek hetek kellenek.Lassan 10 éve van lencsém,ha belemegy egy szempilla a szemembe simán kikapom. :)
2016. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előszöris ne stesszelj rá ... nyugodtan állj neki, és türelemmel... Nekem néhány napja van kontaktlencsém, még épp a hozzászoktatásnál tartok, tehát nap 4-6 óra .

Voltam betanításon .. ahol egyetlen egyszer csinálta a szakember, utána nekem kellett vagy 10szer betenni és 10 szer kivenni.

Na most azért ennyiszer, mert betenni pl. már a második alkalomnál zökkenő mentesen ment, de a kivétel... NA az !!! hát nem volt semmi. Elszenvedtem vele jó ideig.

Aztán csak ment nagy nehezen.

Most is a berakás kb 1 perc a kivétel meg van amikor 20... :(

Mondta a szaki, hogy idővel ráérzünk a mozdulatra valamint a szem reflex az amit igazán ki kell iktatni, ezt csak ugy tudod, ha minél gyakrabban gyakorlod sajnos másképp nem megy.


Egyébként a szaki is azt mondta, hogy nagyobb gyakorlást igényel a kivétel, mint a berakás.


Én azt mondom próbálj a reflexen (ami az hogy a szemed becsukódik autómatikusan ) úrrá lenni, és igen tudatosan akár mondogatni magadban, hogy ne csukd be, ne csukd be.

hidd el egy idő után már rá fog állni a szemed.


Sok sikert !

((Nekem meg a kivételhez)) :))))

2016. nov. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem pont a betevés a necces, a kivétel annyi hogy egyszerűen belenyúlsz a szemedbe a két oldalt és kicsit össze nyomod, kb 30 másodperc a két szem.


Betevésnél viszont a fölső szemhéjam vissza hajtja a lencsét.

2016. nov. 22. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!