Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kb.3 hónapja használok kontakt...

Kb.3 hónapja használok kontaktlencsét, de monitor előtt és az esti fényekben homályosan látok vele, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Optikába nézettem meg a szemem fél éve, adtak egy papírt, amin részletesen le van írva, hogy milyen méret és dioptria kell nekem, a próbalencse nem volt jó, ez alapján rendeltem internetről, őszintén egyetlen egy típus volt a szememre jó, ez pedig a CooperVision Frequency 55. Beírtam az adatokat, és csak ezt a típust találtam. A éjjelnappal hordhatót szerettem volna, de annak nagyon kicsi az átmérője.


Az enyém : -1,50 a szemem, 8,70 görbület és 14,40 átmérő


Vezetésnél este nagyon homályos, illetve monitor előtt is. Használok műkönnyet, de kb 10percig érzem a hatását, aztán ugyanolyan. Fehérjeoldós folyadékom van.. Váltani se tudok más lencsére, mert nincs, vagy más görbülettel... így mit tegyek?



2016. nov. 21. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is homályosan látok vele este vagy kevés fény esetén, a szemem kiszárad, a műkönny nem használt.

Eddig legalább 6 kontaktlencsém volt (évente cserélhető) és mindegyikkel ugyanez volt a helyzet.

Nem kérdeztem rá a szemorvosomnál, de szerintem este vagy monitor előtt ülve nagyobb igénybevételnek van kitéve a szem, ezért gyorsan "elfárad".

2016. nov. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az oka a fenti problémáknak, hogy mindkét tevékenység esetén erősen koncentrál az ember... Ez által kevesebben szinte alig pislog.... bármennyire is hihetetlenül hangzik de iígy van... így a lencse és szem is kiszárad.

Ezért érdemes odafigyelni arra, ha pl. monitor előtt ülsz,hogy igen is pislogj, akár még gyakrabban is mint amúgy... akár ird fel a monitorod egyik sarkába, hogy Pislogj!!! (én ezt tettem) és igyekszem is gyakran pislogni!

és igen, segít, így nem szárad ki a szemem, persze fárad jobban mintha csak a távolba néznék... de ez természetes velejárója.

2016. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
valószínűleg az lehet a probléma, hogy ennek a kontaktlencsének borzasztó rossz az oxigénáteresztő képessége - én kipróbálnám a 8.6-os biofinity-t a helyedben, ha az optikusod egyetért
2016. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!