Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek segítenek nekem?...

Szemüvegesek segítenek nekem? (lent)

Figyelt kérdés

Soha nem voltam szemüveges, orvosi alkalmassági vizsgálatoknál a táblát rendesen látom. De az csak olyan felületes vizsgálat szokott lenni.


Nem tudom máshogy megfogalmazni:

A látótér ameddig tiszta az állandó távolság vagy változó?


Nekem vannak olyan napok, hogy tökéletesen látok messzire is, de vannak olyan napok amikor egy 5-10 méteres távolságban lévő szöveget pl. nem tudok elolvasni. De olyan is van, hogy munkahelyen ahogy közeledik az ismerősöm, annyira nem látok erre a kis távolságra sem, hogy nem ismerem fel, csak kizárásos alapon ő jöhet, vagy esetleg messziről megszólal és felismerem a hangját, vagy esetleg a járását. És csak akkor látom már tisztán amikor az "intim szférámba" ér, tehát a beszélgető távolságba.


Egyrészt emiatt nem voltam szemészeten sem, mert mire rávettem volna magam, hogy na akkor elmegyek, akkor persze látok mindent, élesen. Közelre nincsenek ilyen problémáim, de nem tudom, hogy aki szemüveges annak is "hullámzik-e" az a távolság ill. határ amíg ellát.

Nem tudom számít-e de a kék ledes kijelzőkön a szöveget nem tudom soha elolvasni. Kíváncsi természet vagyok, úgyhogy ha egy módom van rá akkor mindig meg kell kérdeznem hogy mi van odaírva. Akármekkora feliratok lehetnek, én mindig csak egy foltot látok. ha hunyorítok akkor is csak annyit, hogy lehet, hogy betűk vannak ott.


Ilyen a szemromlás, hogy néha pár napig látok rendes, néha meg 5m-re sem ismerem fel egy ismerős arcát? ( én úgy képzelem el, hogyha gyengül a szem izomzata, akkor határ nagyjából állandó, max annyi változik, hogy romlanak a dioptriák mondjuk egy év mulva. De nem heti szinten)



2016. nov. 23. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen nem volt hogy pár nap múlva mindent élesen láttam. Sztem ez nem normális dolog. Soha nem hullámzott semmi. Nem vagyok orvos de ennyi erővel lehet az agyadnak van vmi baja ott ahol a látás "funkció" van. Jobb lenne ha elmennél orvoshoz.
2016. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen kisebb dioptriánál nagyon befolyásolják a látásélességet a fényviszonyok. Ami napsütésben 100 méterről megy, az borús időben akár 20-ról sem.
2016. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Próbáltam én is összefüggést találni a fények és az élesség között de egymástól független. A teljesítőképességemmel összefügg, mert nem azt fedeztem fel, hogy milyen a fényviszony, hanem mennyire fáradt az agyam. Olyankor szédülök is, folyton el akarok esni, és minden kiesik a kezemből, és mindent fellökök, pedig tudom, hogy ott van, csak mondjuk a kezem nem engedelmeskedik ahogy én akarom.

Többször kisérletezgettem ezzel, általában utazásnál, mert ott van lehetőség arra, hogy kipróbáljam a látóhatárom.

Általában a zöld városjelző tábláknál szoktam megfigyelni( nem jut eszembe a neve), mert ugye ott nem tud csalni az agyam, hogy milyen alakú és milyen színű. És van amikor nagyon messziről is el tudom olvasni tökélesen, van amikor nem.

Örülnék neki( már amennyire lehet), ha ezt szemüveggel meg lehetne oldani, de amit olvastam a szemproblémákról, az olyan, hogy vagy 1-es, vagy 2-es....stb...

Amúgy próbáltam olyannak a szemüvegét régebben aki távolra nem lát jól, asszem 1es körül volt, vagy 0.75-ös, és azzal sem láttam jobban.

2016. nov. 23. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!