Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hallottatok már az un. OK...

Hallottatok már az un. OK (ortokeratológiai) kontaktlencséről (rövidlátás korrigáló)?

Figyelt kérdés

nemrég hallottam erről a lencséről és érdekelne hogy mások is hallottak-e róla. a neten sajnos kevés véleményt, élménybeszámolót hallottam.

röviden annyi, hogy ez egy éjszakai kontaktlencse, ami korrigálja a rövidlátást. itt egy leírás róla: [link]

esetleg ha rövidlátóként elolvassa valaki írhatna arról is hogy mit gondol róla? érdemes utánakérdezni?


2010. máj. 1. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem jónak hangzik. de ez mennyibe kerül? biztos nagyon drága
2010. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom mi az ára. ezért is kérdeztem rá itt, hátha valaki hallott róla és akkor néhány vélemény(talán tapasztalat) alapján el tudom dönteni hogy utánakérdezzek-e bővebben.
2010. máj. 1. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:

én vagyok megint.

szerintem mindenképpen megéri utánakérdezni,az nem kerül semmibe. sőt,lehet,hogy még a vizsgálat is megéri, mert legalább kiderül,hogy személy szerint neked hatásos lehet-e.

talán még azt is megengednék,hogy kipróbáld (rendes kontaktlencséből is lehet kérni próbát)

2010. máj. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
te már megtaláltad,hogy mennyibe kerül?mert én kerestem,de nem találom sehol...van egy olyan érzésem,hogy le sem merik írni :S
2010. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
na igen, biztos az ára a turpisság. a műtétet is megcsináltatnám, pár év alatt az ára úgyis bejönne(ha 2-3 évente új lencse kell). de mivel csak 20 vagyok és romlik a szemem nem csinálják meg, áthidaló megoldásnak ez jó lenne. ezek szerint akkor ez teljesen új dolog.
2010. máj. 3. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Állítólag jól korrigálható ideiglenesen a látás vele.

Ha huzamosabb ideig nem viseli valaki, akkor max az eredeti dioptria romlásig áll vissza. ( Hátránya még a szem fertőződésének veszélye. )

De nem lágy (hanem kemény) kontaktlencse felnőtteknél és gyermekeknél - így józan paraszti ésszel gondolkodva - nem állíthatja le a dioptria romlást? Mert ugye a szem fokozatosan nő a testtel együtt, ezért növekszik a dioptria. Ha kontaktlencse visszatartaná, nem lehetne csökkenteni a dioptriát?

2010. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat: gyermekeknél gondolom fertőződés, és balesetveszély miatt nem használható.


De jól hangzik szerintem felnőtteknél, nem tudom mennyibe kerülhet. Én lehet kemény kontaktlencsével próbálkoznék állandóra, ami talán csökkentené a dioptria romlást. Mert ha jól tudom kb 24 éves korig romolhat. Én kisfiammal szemtornázok is, tudom, hogy nem az izmokon múlik, de a látás minőségén szerintem segíthet, ezért pár percet megér naponta az esély a javulásra.

2010. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!