Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért karikás a szemem?

Miért karikás a szemem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok (fiú) és nagyon zavar az, hogy a szemem alatt lilás karikák vannak. Táskák nem igazán, inkább csak karikák.

Általában 6-7 órát alszok.

Nagyon sokszor megkérdezik a tanáraim, barátaim, hogy beteg vagyok e, vagy alszok e eleget. Kipróbáltam azt is, hogy 8-9 órát alszok naponta, de nem nagyon változott semmi se.

A szüleim azt mondják, hogy genetika és hogy nem nagyon lehet ellene semmit se tenni, de azért mégis csak jól esne az, hogy amikor belenézek a tükörbe nem azt a nagy lila foltot látnám a szemem alatt.

Van valami módszer a karikák eltüntetésére?

Vagy esetleg menjek el orvoshoz?

Mitől lehetnek?



2016. dec. 11. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kipihentnek érzed magad akkor nem alváshiány.

Sok minden lehet, ha a szüleidnek is ilyen akkor valószínűleg genetika. Ha nem lehet a túl sok kávé/energia ital, kevés folyadékfogyasztás, túlterheled a szemed a sok gépezéssel.

2016. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rossz étrendtől, fehérjehiánytól is lehet.
2016. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok majd ezekre odafigyelni!
2016. dec. 12. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy a 6-7 óra alvás a te korodban elég kevés, de ahhoz, hogy a több alvás hatását kitapasztald, hónapok kellenek.

Sok mindent ráfognak manapság a genetikára, de érdemes elgondolkodni azon, hogy családon belül általában a helytelen életmód és táplálkozás is "öröklődik", így ezek hozzáadódnak az egyes betegségekre való hajlamhoz.

Kezdd azzal, hogy odafigyelsz a táplálkozásodra, mellette szedhetnél vitaminokat, étrendkiegészítőket is.

2016. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!