Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti mennyiért csináltattatok...

Ti mennyiért csináltattatok szemüveget, és milyen dioptria értékekkel?

Figyelt kérdés

Főként diákokhoz szól a kérdésem akiknek nem igazán van saját keresetük, de írjon bárki.


Nekem -5 vékonyított lencsével és egy 7000 forintos kerettel jött ki 28000 re amit eleinte magamtól még soknak is gondoltam, de egyre több embertől hallom olyanokat, hogy csak a keret került 50000 körüli összegbe. Vannak tapasztalataitok ilyen drágább keretekkel tényleg annyival jobbak tudnak lenni?



2016. dec. 12. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azért választok egy drágább keretet, mert abban bízom, hogy a minősége is jobb.
2016. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában 50-80ezer forintba kerül. De legutóbb találtam egy olcsó optikát, jó minőségű kereteket árulnak (eddig sajnos a legdrágább keretem bizonyult legkevésbé strapabírónak) és a lencse sem túl drága, legutóbb 32ezret fizettem mindennel együtt.
2016. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fel nem foghatom mi kerül a kereteken ennyibe.

Az általában sokkal kényelmesebb és gyakran strapabíróbb, a fülre, fejre, orra pontosan beállítható napszemüvegek lencsével együtt is csak 10-30 ezer Ft-ba kerülnek átlagosan.

2016. dec. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Eredetileg 50 ezer lett volna, akcióval együtt 30 volt végül. Fel nem fogom, mi kerül egy sajátmárkás félkereten 22(?) ezerbe, de mindegy, már kifizettem, legközelebb okosabb leszek. -2,5 és -3,25 dioptriás, vékonyított lencséim vannak.
2016. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 12 dioptriás a szemem, és az ilyen erős lencsének 30-40000 darabja. Keretet még nem vettem 15000-nél drágábbat, de legutóbb csináltattam monitorhoz szemüveget, mondtam, hogy olcsót adjanak, mert nem szépségversenyre lesz, 2500 volt. Az olvasószemüvegemnek is ilyen olcsó a kerete.
2016. dec. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem -6,5 vékonyított lencsét használok én is. Nekem a keret 23000 a lencse pedig 32000 volt, így összesen 55000 forint volt. Lehet amúgy ennél olcsóbban is kapni, de megmondom őszintén, hogy nekem számít a kinézet. Hogyha már szemüveges vagyok, akkor álljon jól a szemüveg. Igazából azt nem tudom, hogy minőségre mekkora a különbség az egyes keretek között, nem ezalapján választok.
2016. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
-8 és -10 vékonyított lencse, darabja 54 ezer forint, kerettel volt 123 ezer összesen.
2016. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!