Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új kontaktlencsével első...

Új kontaktlencsével első napon meddig lehet bírni?

Figyelt kérdés
Holnap megyek a kontaktlencséért, betanítanak hogyan kell ki-be tenni, stb viszont ez délután lesz és este megyek ismerősökkel találkozni. Első napi tapasztalatokból ítélve kb 4-5 órát ki lehet bírni az első napon vagy inkább vegyem ki próba után és majd másnap kezdjem el hordani? Nyilván ha azt mondják hordjam nyugodtan de a doki nemet mondd nem fogom hordani csak azért kérdezem hogy mire készüljek?
2017. jan. 12. 18:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Arra hogy elobb-utobb begyullad majd tole a szemed, de amig nem, addig hordhatod akar fel napot is.
2017. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azért (ennyire) hülye nem vagyok, nyilván nem hordom első napon fél napon, azt mondják két órával kezdjek és naponta 2, max 2 és féllel lehet növelni.
2017. jan. 18. 09:34
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem meg viszonylag hamar hozzálehet szokni a jóhoz, főleg az éles látáshoz, az első napon biztos hogy többet hordtam mint két óra.
2017. jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hozzá lehet csak nem akarom kockáztatni hogy baj legyen, mikor kiveszem ígyis kicsit száraz a szemem és kicsit kényelmetlen a lencse szóval inkább lassabban szokom meg minthogy tönkrevágjam a szemem túlhordással :)
2017. jan. 18. 13:32
 5/22 anonim ***** válasza:
AZ a baj, sajnos ezt mindenképp túl fogod hordani, főleg ha hozzászoksz, sajnos nem bírja az ember szeme hosszútávon, nem ezen az 1-2 héten fog múlni, amíg megszokod.
2017. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

hoper barátunk elég nagy baromságokat beszél


kérdező, addig hordjad, amíg javasolja az optikus, aki betanít


de ha első nap nem bírod azt a 10-12 órát, amire tervezték, vagy szúr, zavar stb, akkor az a lencse neked nem jó, lehet bármilyen hiper-szuper lencse


ha betartod a higiéniás feltételeket, akkor nem fog begyulladni a szemed:

vagyis megfelelő szappannal kezet mosol, mielőtt belenyúlsz a szemedbe

ha szükséges használsz fertőtlenítőt a kezedre (pl kodan bőrfertőtlenítő spray)

sose hordod túl a lencsét (vagyis a napi hordási és a teljes hordási időt is betartod)

ha kényelmetlen a havi lencse akkor is kivágod a kukába, ha még nem telt le a felbontástól a 30 nap

betegen (főleg náthásan, influenzásan) sose hordod a lencsét

a lencsének megfelelő folyadékot használod, nem a noname valamiket, csak mert az olcsóbb ( [link]

kontaktlencséhez megfelelő műkönny pl systane ultra

2017. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Hát bocs, hogy baromságokat beszélek, de én hordtam rendszeresen kontaklencsét, kiváncsi vagyok hogy te mennyi ideig hordtad/hordod, kedves baromozó?
2017. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
2005 óta, soha semmi bajom nem volt vele, fél évente megnézi az optikusom, évente meg a szemész ;)
2017. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Anyám kb 25 évig hordta a kemény lencsét és sose volt baja, mondjuk nem ért a lágyhoz szóval inkább itt kérdezek.

Első nap kb 2 és fél órát volt bent, ennyivel nyújtogattam naponta, most olyan 10-11 óránál megálltam, több időt úgy se kell hordanom viszont ha első nap 10 órát hordtam volna az idő 4%ödében kapartam volna a falat mert zavar, az orvos is megmondta hogy fontos a fokozatos hozzászoktatás

2017. jan. 22. 11:06
 10/22 A kérdező kommentje:

*4/5-ödében

Reggel van

2017. jan. 22. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!