Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kék fény szűrős dioptria...

A kék fény szűrős dioptria nélküli szemüvegemen nagyon apró karcok keletkeztek. Emiatt elveszett a szűrő hatása a karcok területén?

Figyelt kérdés
Éppen hogy csak látni lehet őket, egyszer nem a megfelelő törlővel tisztítottam meg, és utána vettem észre a karcokat.
2017. jan. 20. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, melyik réteget karcoltad meg. Mégis mit számít ez? Mennyi szerinted ezeknek a karcoknak az összes felülete? Sacc per kábé magának a szűrőnek a hatásfoka eleve rosszabb lehet minimum egy nagyságrenddel, mint amennyit te most rontottál rajta.
2017. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Annyit számít, hogy éppen a szemem védelme érdekében csináltattam a szemüveget. Ha káros a látásomra, akkor többet ártok a hordásával, mint ha meg se csináltattam volna.

Beszéltem egy optikával és azt mondták, hogy nem sérült a fényszűrő. :) Csak nagyon megijedtem

2017. jan. 22. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!