Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek, kontaktlencsések...

Szemüvegesek, kontaktlencsések! Ti mikor lettek rövidlátók? Hanyas a diotriád? Szereted hordani? És a kontaktlencse vagy a szemüveg a jobb?

Figyelt kérdés

2017. jan. 3. 16:56
 1/7 anonim válasza:
5. osztályban kaptam szemüveget, 2,5 dioptriást, de csak azért ilyen erőset mert hamarabb kellett volna csak kicsi buta voltam s szégyelltem megmondani, mára már bábom. Most 18 éves vagyok, 4,25-ös dioptriájú szemüveget hordok. Én személy szerint a szemüveget szavazok, nekem túl macerás a kontaktlencse.
2017. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35 éve vagyok szemüveges és mindkettő -2-es. Nem szerettem sosem hordani, de volt időm megszokni.
2017. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én 3.-os koromban lettem szemüveges, de mindig is utáltam. Akkor volt a szemem -1,5, folyamatosan romlott, mára már -4,5 mindkét szemem. Én 2015 októberében váltottam kontaktlencsére, amit azóta is imádok! Szinte minden nap a szememben van, komolyan, leírhatatlanul szeretem. Sokkal, de sokkal jobban mint a szemüveget. Ha megteheted, te is válts lencsére. :) 15/L
2017. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Laura123y válasza:
Én most 15 éves vagyok. Elsős korom óta szemüveges vagyok. Én a szemüveg mellett szavazok mostanába még divat is kényelmes és szuper. A kontaklencse persze ha figyelsz rá és higénikus vagy akkor nincs belőle baj de ismerek olyat aki komolya fertőzésr kapott. Meg hát nm is igazán kényelmes. De kinek mi ki kell próbálni azt is és ki kell tapasztalni.
2017. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11-12 éves korom körül kaptam szemüveget. Most -2,00 és -2,25-ös a szemem. A kontaktlencse gondolatától is rosszul vagyok,hogy bele nyúljak a szemembe,szóval maradok a szemüvegnél
2017. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én szerdán kapom meg, ha megjön addig(akkor telik le az egy hét)

-0.5

-0.75

2017. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12 éves koromban kaptam az első szemüvegem 1,25-öset. Azóta folyton romlott a szemem. 6 éve váltottam kontaktlencsére. A kontaktlencsém most 7-es és 5-ös. Nekem a kontaktlencse jön be.
2017. febr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!