Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire nehéz megszokni a...

Mennyire nehéz megszokni a KEMÉNY kontaktlencsét? Egyáltalán milyen érzés elsőre? Nagyon kellemetlen? Vagy esetleg kellemetlen, de elviselhető? Valaki le tudná írni a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
-12 - 13 as a szemem. Már csak a kemény kontaktlencsében bízhatok, de az elég....brutálul hangzik. Nagyon nehéz volt megszokni? Mire kell figyelni a használatakor?
2017. febr. 7. 07:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam már félkemény lencsét, az elviselhető volt. Nem volt vészes.
2017. febr. 7. 07:26
 2/5 anonim válasza:
Szia. Miért kemény lencsét akarsz? A lágy nagyon jó én ezt használom...:) szerintem próbáld ki. Meglehet szokni a viselését.
2017. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert már azt is próbáltuk....rengetegszer.
2017. febr. 7. 14:08
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor kicsit bővebben: először próbálgattuk az AirOptix lencsét. Az nem volt jó. Sehogyan sem. Pedig legalább 5-öt próbáltunk. Aztán voltunk Budapesten félkemény kontaktlencsét próbálni. Az sem volt jó, mert össze-vissza csúszkált a szememen. Utána próbáltunk lágy lencsét (megint), de az pedig azért nem volt jó, mert kicsi volt a dioptria. Annál nagyobb pedig még nincs. Ezért javasolták a kemény kontaktlencsét. Nekem már teljesen mindegy, az a lényeg, hogy normálisan lássak. Csak arra voltam kíváncsi, hogy mire számítsak. Azért lenne fontos a kontaktlencse, mert az nem kicsinyít, mint a szemüveg. Rövidlátóknál minél erősebb a dioptria, annál jobban kicsinyít a szemüveg. Én peidg nem azért nem látok, mert tiszta homály minden, hanem azért, mert olyan pici minden, hogy a táblán a szavakat, betűket alig tudom kibogarászni.
2017. febr. 7. 14:17
 5/5 anonim válasza:
Hú értem. Hát sajnos a kemény lencsékről semmit sem tudok! :( én is az airoptix lencsét használom de nekem bevált, bár én sem szoktam még meg a berakást rendesen. Lézeres szemműtéten nem gondolkoztál még? Az lehet a megoldás bár drága :(
2017. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!