Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveget kéne hordanom?

Szemüveget kéne hordanom?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok és ez elég sok tanulással és számítógép előtt töltötött órákkal jár.

Soha nem volt gondom a szememmel egy ideje azonban észrevettem, hogy elég 10 perc a gép előtt és hiába nem vagyok álmos a szemeim majd leragadnak, és az órákon neon fényben is nagyon hamar elfáradnak a szemeim. A szemfáradtságot pedig szinte minden alkalommal egy pici, fekete, homályos foltocska kíséri a bal szememben. Ahogy olvasom a sorokat szabályosan látom, ahogyan ugrál, ahogy mozog a szemem.

Látásom élessége azonban "normál" időszakban (mármint mikor nem kell annyit használnom, hétvégente például) megmaradt ugyan olyan élesnek.


Mit gondoltok, mindenképp forduljak szemészhez?



2017. márc. 3. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér, apám pl nagyon sokat dolgozik számítógépekkel és csináltatott olyan szemüveget ami valahogy kíméli a szemet gépezés közben, nekem ez már nagyon advanced science szóval nem értek hozzá.
2017. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp fordulj szemészhez, mert az a kis fekete foltocska ráadásul nem csupán szemészeti problémából adódhat!


A hideg kék fény nagyon sok emberre kihat. A monitor és a neonfény egyaránt. Csak sárga, meleg fényű lámpáid legyenek otthon, egy kisebb monitorközelben is világítson, ha TV-zel, vagy netezel. A szemészeten meg kérdezd meg, mit tudsz még tenni a szemed érdekében! Ha szemüveget kapsz , akkor tetess az üvegre fényszűrőt! (nekem enyhe barna színezés van: télen is, nyáron, a napsütésben is védelem, segítség a szemnek)

Szemészetre mielőbb menj el és mindent, amit itt leírtál , mondd el a dokinak is! Fontos!

2017. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!