Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes szemüveget vennem/hord...

Érdemes szemüveget vennem/hordanom?

Figyelt kérdés
Voltam szemvizsgálaton, mindkét szememet -0,25-re állapították meg. Viszont sokfelől hallom, hogy a fáradság is befolyásoló tényező, főleg ilyen kis eltérésnél. Fejem nagyon ritkán szokott fájni. A kérdésem, hogy érdemes-e ilyen kis eltérésnél elkezdeni a szemüveghordást vagy még ronthat is rajta? Főleg akkor érzem, hogy gyengébb a látásom, amikor huzamosabb ideig ülök monitor előtt (munka miatt), de ha pár napig hanyagolom, ismét élesebb minden. Én úgy érzem még nincs szükségem rá, de örülnék pár tapasztalt ember véleményének is.

2014. nov. 28. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kezdj szemüveget hordani. Én elég régóta vagyok rövidlátó. Tudom,hogya -0,25 dioptria szinte semmi. Kontrasztosabban látsz vele, de anélkül is látsz. Mit mondott a szemész? szerinte kell a szemüveg?

Amúgy létezik szemtorna, keress rá, nem nehéz csinálni.

Aztán dönts belátásod szerint, hogy szemüveges akarsz-e lenni, vagy nem.

2014. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem -0,5-ös. Anno azt mondta nekem a szemész, hogy nyugodtan hordhatom állandóan is...de ha nem akarom, akkor csak alkalomszerűen, mikor éppen szükségét érzem. Ennek már 14 éve. Csak néha hordom, és nem is romlott semmit sem a látásom.
2014. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindegyik szakember/orvos mást mond arról, hogy érdemes-e. Tapasztalt valaki ilyen kis dipotria esetén hordás utáni problémákat? Fejfájás, nem tudta megszokni a szemüveget, stb. Vagy ellenvélemény, hogy gyakoribbá váltak-e a fejfájások és továbbromlott a szem, nem hordása esetén. Én biztos, hogy csak pár órára hordanám, nem egész nap.
2014. nov. 28. 23:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is -0.25-s mindkettő és hordanom kell a szemüveget:(Inkább hordj te is, mert legalább nem fog annyira romlani a szemed mint anélkül. Amúgy 1-2-3 nap ameddig megszokod a szemüveget:) Fej, és szemfájással szokott járni ez a pár nap, de nem annyira fáj.
2014. nov. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokan azt mondjak hogy ne hord / en azt mondom azt csinalsz amit akarsz ,de en elmeselem, hogy hogy jartam

Nekem az egyik szemem 0.25 a masikat 0.5 allapitottak meg.

Azt mondtak hogy folyamatosan hordjam , es en persze az okos fejemmel nem hasznaltam csak hepo-hopa mikor hogy (csak othon hasznaltam ... ) .Ma mar oda jutottam ,hogy most allandoan hasznalom es ugy is faj a fejem, mert annyira meggyengult es most kell menjek hogy csinaltassak egy ujat ( ami 100000 % hogy joval erosebb lesz 0.5 nel )

Az en velemenyem az, hogy ha szemuveget add a doki azt akkor biztos nem viccbol adja !

2014. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én nagyon sokáig halogattam a szemüveget. Tornáztattam, tenyereztem (mindkét kezemmel letakartam a szemem és "melegítettem". Tíz évet nyertem, de az idő győzött és már muszáj olvasáshoz szemüveget használnom. Az én stratégiám az, hogy amíg csak lehet nélküle, de ha már erőltetni kell a látást akkor kell a szemüveg.
2014. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt többet megtudhatsz a szemtornákról:

http://www.youtube.com/watch?v=U2DouPAeFr0&list=UUSNY0odcbrO..

2014. dec. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!