Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Igaz, hogy attól, ha valaki...

Igaz, hogy attól, ha valaki rengeteget ül a számítógép előtt, vagy a telefon/tablet képernyőjét nézi, romlik a szeme?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ez csak tévhit, és igaz, hogy elfárad a szem, de alváskor/pihenéskor regenerálódik. Mit gondoltok erről?

2017. márc. 15. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Romlik, igen. Regenerálódik valamennyit de fokozatosan romlik.
2017. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon-nagyon sokat ülsz lehet, az a baj nekem -8as szemem van és egész életemben gép előtt ültem VISZONT anyámnak meg -12es szóval nálam soha nem fog kiderülni a gép mennyit rontott.

Fárad a szem valamennyit de már lehet kapni ez ellen is szemüveget.

2017. márc. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Daphne Bavelier agykutatónak van egy ted videoja fent a legnépszerűbb video megoszto oldalon, a videojátékok agyra gyakorolt hatásával is foglalkozik, és tudományos kutatási erdemenyekkel cáfolja meg az emberek azon tévhitét, hogy a képernyőbámulás rontja a szemet..ajánlom figyelmedbe [link] ebben a szemre gyakorolt hatásáról is szó van... de ha kicsit belegondolunk, logikusnak tűnik, ki az akinek ma nincs okostelefonja manapság amit bámul, az emeberek hány százaléka dolgozik számítógép előtt nap, mint nap, ugyanennyien szemüvegesek?
2017. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rontja, de elég csekély mértékben (-0,25...-0,75 dioptria).

Akinek jó, az nem is nagyon veszi észre, akinek meg -5 -ös alapból, az meg azért nem.

Mondjuk a telefon/tablet az lehet, hogy jobban is betesz, a monitor nem annyira.

2017. márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!