Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtétről élmények?

Lézeres szemműtétről élmények?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleménye érdekelne, akik legalább -5 alatt részt vettem lézeres szemműtéten. Milyen eredménye volt, hol csinálták, egyszóval az egész sztorija érdekelne..)
2017. márc. 23. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem 2011-ben volt lézeres szemműtétem az OptikMed - nél. Előtte a vizsgálat ingyenes volt, másnapra már kaptam is időpontot. Ebben az volt kicsit kellemetlen, hohy az előző napi pupilla tágítás hatása még nem egészen múlt el, de amúgy nagy gondot nem okozott. A szemeim -5,5 és-5,25 dioptriásak voltak. PRK műtét volt mindkét szememen. Először adtak egy xanaxot, aztán érzéstelenítő cseppeket a szemembe. Aztán mentem az asztalra. Nagyon izgi volt, kipeckelték a szememet, aztán lemosták. Utána egy piros pontba kellett néznem, amit én az elején még egy nagy foltnak láttam. Aztán a robot lézer tete a dolgát, nem éreztem akkor semmit, csak égett szőr szagot, de a végén a foltból egy pont lett! Ez hatalmas élmény volt. Utána megcsinálták a másik szememmel is. Tettek rá védő lencsét, mindegyikre. Az egész procedúra 3 percig tartott. Felvettem a napszemüvegemet (totál UV szűrős kell), és elmentünk a férjemmel kiváltani a szemcseppeket, amik az első 3 napban kellettek. Fél órával a műtét után kezdett égni, kaparni, könnyezni a szemem, de nagyon, úgyhogy kb csukott szemmel jártam majdnem 3 napig. Minden map visza kellett menni kontrollra. A 3.napon egyszercsak elmúlt minden kellemetlen érzés, és LÁTTAM! Nagyon szuper volt. Levették a védő lencsét, és megkaptam a receptet a másik szemcseppre, ezt 6 hónapig kellett hadználni, havonta kontroll. Azóta is nagyon jól látok, pedig egy gyereket is szültem utána! Bátran ajánlom mindenkinek, életem egyik legjobb döntése volt.
2017. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs a hibákért, telefonról vagyok...
2017. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem féltél, hogy megvakulsz? nekem ez a legnagyobb félelmem, hogy A. rosszabb lesz, B. megvakulok.
2017. márc. 23. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, egyiktől sem féltem. Ez már akkor is egy kiforrott, kipróbált technika volt, és több ismerősöm is átesett rajta. Egyiknek se lett rosszabb a szeme, és pláne senki sem vakult meg. Egyébként élethosszig tartó garanciát vállalnak a várható eredményre, amit a vizsgálaton meg is mondanak előre. Ahol komplikáció lehet, azt nem is vállalják, 2 órás kivizsgálás van előtte. A műtétet az eredmények alapján beprogramozott robot végzi. Nagyon precíz dolog. Nem lett volna reális félnem.
2017. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet az előtte/utána fényérzékenységgel? Éjszakai erős fényeknél is minden rendben, nincs aura vagy ilyesmi?
2017. márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs, semmi. A hagyma jobban​ megríkat, mint előtte, de vettem egy aprítót. Nem lettem fényérzékenyebb. Meg annyi, hogy-15 fok alatt jobban könnyezik a szemem, mint előtte.De ez is kibírható.
2017. márc. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!