Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Más is van így ezzel? Van...

Más is van így ezzel? Van valami megoldás a problémámra?

Figyelt kérdés
Anorexiás voltam,orvosi segítséggel híztam 15 kilót kisebbb-nagyobb nehézségekkel. Most már nem szeretnék se hízni,se fogyni,de egyszerűen nem tudom elfogadni magam. Próbálok egészségesen étkezni,ami legtöbbször sikerül is,viszont a heti egy csalónapomon sokszor elszalad velem a ló. Ha nem étkezem "tisztán" akkor bűntudatom van,viszont ha próbálok diétázni,sokszor szédülök és ideges vagyok. Egyszerűen úgy érzem nem tudom megtalálni az egyensúlyt és,hogy nem vagyok normális étkezés terén. Szeretnék megszabadulni az evés miatti állandó aggodalmaktól és jobban érezni magam a bőrömben. Van ezzel más is így? Van valami tippetek,hogy mit csinálhatnék?

2015. aug. 2. 17:00
 1/7 anonim válasza:
Figyelj, valószínüleg ezzel nem mondok újat, de nem az étkezéssel van bajod, hanem magaddal. Ezen kellene változtatnod. Lehet, hogy még testképzavaros vagy, és úgy veszed észre, hogy nem kellene híznod? A magasságod és korod alapján kiszámolhatod, hogy mennyi a kalóriaszükségleted, és annyit lelkiismeretfurdalás nélkül megehetsz. Azzal tartanád a normál súlyt a magasságodhoz viszonyítva. Na és, ha néha elszalad veled a ló? Ha ez nem mindennapos, akkor nem fogsz ennyitől hízni, egyébként is, egy kis pocak egyáltalán nem vészes!
2015. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kell e még pszichológushoz járnod, de nem ártana. Az anorexia nem "szűnik" meg attól, hogy elérted az ideális testsúlyt. A tested változhat, de ha fejben, lélekben még mindig ott tartasz, ahol a legelején.. remélem van kinek elmondani a problémáidat, mert könnyen vissza lehet esni.
2015. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Anorexiás voltam én is (illetve vagyok, mivel ez is olyan mint az alkoholizmus sztem, nem múlik el sosem).

jelenleg én most rendben vagyok újra, 48 kg vagyok, ami ugyan nem sok, és lehet még nem az ideális, de lelkileg már oké vagyok.

Rajtam csak az segített, hogy találtam vmit, ami boldoggá tett. Addig hiába tudtam hogy enni kell, és ettem is, nem bírtam elviselni a 45 kg-t se a mérlegen. Most a 48-ra se ráz ki a hideg.

Az nagyon jó, ha hetente egyszer szalad el veled a ló, hidd el, nagyon ügyes vagy! ;) Ha ezt tudod tartani, akkor én azt javasolom, hogy ne állj rá a mérlegre! Nem tudom, hogy kontrollálják-e a súlyodat még, méricskélnek-e. De ha igen, akkor se kell neked látni a számot a mérlegen, majd megnézi neked vki más! komolyan javaslom, hogy ne mérd magad, és érezni fogod 1-2 hét után, hogy tartod a súlyod, de ha szalad fel még, az sem baj!! :)


Ha szeretnél beszélgetni esetleg, írj rám nyugodtan :)

2015. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Már nem mérnek,viszont még kontrollra vissza kellene járnom,de sajnos a sok házimunka és egyéb elfoglaltságok miatt még nem jutottam el a nyáron a pszichológusomhoz.

Próbálok kiegyensúlyozottan élni,de néha nagyon nehéz. Sajnos családi problémák is elég gyakoriak,ami szintén sokszor "lehúz".:(

2015. aug. 6. 16:59
 5/7 anonim válasza:

Szia, nem vagy egyedül :) én is most gyógyulok. Nekem is a legnehezebb a normál étkezés. Mert vagy túl keveset eszek vagy mindent amit csak találok. Mostanában próbálok nem odafigyelni a kalóriákra és nyugodtan enni. Mostmár megengedem magamnak azt hogy amit megkívánok azt megeszem. Tedd te is azt! Az orvosom azt monta hogy a szervezet rudja mire van szüksége. Mivel most tejesen kiürítettem természetes hogy mihamarabb fel akarja tölteni a raktárait. Ezért vannak azok a falásrohamok. De nyugi! Ha a raktárak feltöltődnek nem lesz több ilyen roham.. (orvosom ezzel nyugtatott engem is).

Én is annyira szeretnék végre megszabadulni a lelkiismeret furdalástól és attól a legfőképp hogy minden gondolatom a kaja körül forog. Mostmár eszek rendesen. Gyümölcsből és zöldségből persze sokkal bátrabban fogyasztok. A szénhidrátot ahol lehet elkerülom, pedig nem kellene, csak még egyszerűen nem tartok ott hogy mindent gond nélkü megegyem. Szerettem a csokit (es biztod szeretnem most is), de most csak bőgva tudnám leerőltetni. Mert egyszerűen még tudat alatt bennem van hogy az milyen káros. Pedig nem az. De valahogy ez úgy berögzült, hogy még hiába hogy tudom semmi bajom nem lenne tőle mégse megy.

Kitartás!! Nem vagy egyedül! Kellő akarattal minden sikerül! :)

2015. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Sztem, ha nincs időd, esetleg fel is hívhatnád telefonon a pszichológusodat, egy kicsit tudnátok úgy is beszélni, az is segíthet. Ne hagyd, hogy a sok dolgod-gondod elterelje a figyelmedet, mert úgy a legkönnyebb visszaesni. Én pl. vizsgaidőszakok alatt voltam mindig a legrosszabb állapotban, mert mindig mondogattam magamnak, hogy most ezzel nem érek rá foglalkozni, szaladtak is el a kilók rendesen. És amiért már megküzdöttünk, hogy ott legyen, nagyjából elfogadtuk, akkor az már maradjon is ott nem? :))


És ne feledd, hogy azt eszel, amit szeretnél! Semmi nem erőszak, inkább figyelj a szervezetre, hogy mit kívánsz meg, és azt edd meg. Ha csoki, hát akkor azt, ha zöldség, akkor azt, husi, akármi. Csak figyelj rá, hogy eleget egyél. Nehéz újra megtalálni az egyensúlyt, nekem se sikerült még, plusz vannak az embernek jobb és rosszabb napjai, amikor máshogy értékeli a dolgokat. Minden nap más, de a végeredményre próbálj koncentrálni, hogy ha kitartasz, akkor újra egészséges leszel! :)

2015. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Olyan jó olvasni,hogy nem vagyok ezzel egyedül. Persze azért sajnálom,hogy nektek is van ilyen problémátok.

A héten szerencsére már kicsit jobban mentek a dolgok és most próbálom megtalálni az egyensúlyt. Mármint sokan annyira odáig vannak,hogy ne együnk soha se cukrot,se lisztet;de ha jobban belegondolok,nagyon sok bajom nem lehet ha néha-néha az is belekerül az étrendembe. Tényleg nem kellene félnünk egy kis csokit,sütit megenni,mert utána mindig az van,hogy felzabálunk egy kétszer akkora adagot,mint amit összesen apránként megennénk. Tényleg csodálom azokat,akik az ösztöneikre hallgatnak,mindig azt eszik,amit megkívánnak és így kiegyensúlyozott az étrendjük,nem híznak.

Köszönöm a válaszokat,mindenkinek ment a zöld kéz.

Ja,és a pszichológusomat ma este felhívom és megbeszélek vele egy időpontot.:)

2015. aug. 8. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!