Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet kb 16 éves kortól egy...

Lehet kb 16 éves kortól egy napig tartó kontaktlencsénél hosszabb ideig tartó (minimum egy hetes) használni?

Figyelt kérdés

Tavaly májusban kb 1 éve voltam optikusnál mert romlott a szemem akkor 14 éves voltam ( júniusban töltöttem a 15-öt) és kontakt lencsét akartunk de csak egy naposat írtak volna föl nekem különféle okokból, mondjuk én elég köcsögnek éreztem az optikust de ez mellékes. Pl egyik ok volt hogy még romolhat a szemem. Most töltöm júniusban a 16-ot és szerintetek már fölírnának nekem mondjuk egy hetes vagy még jobb lenne ha legalább egy hónapig tartó lencsét?

Bocs ha kicsit hosszú lett :S :D


2010. máj. 13. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 15 éves korom óta hordok.Szerintem menj másik orvoshoz.
2010. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és neked milyen időközönként kell cserélned?
2010. máj. 13. 19:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Először kéthetes volt,de már más márkára és havi viseletűre váltottam.
2010. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
én is egy éve hordok és havonta cserélem 16/lány mennyj máshova
2010. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14 éves koromtól havit hordok. 3 hónapra vegyél előre, nekem, 18 éves korom óta nem változott.. sokkal olcsóbb. és szerintem ha nem cilinderes vagy ilyesmi, akkor nem lehet akadálya a váltásnak. keress másik optikust.
2010. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A napos kontaktlencsét ne használd egy hétig. Azért egy napos, mert egy napig lehet használni.

De nem értem mi a nagy problémád. Az egy napost is ugyanúgy minden nap be kell rakni, mint az egy hónapost.

Amúgy nyilván azért adtak egy hónapost, mert ha romlik a szemed, akkor nem dobsz ki annyi pénzt.

2010. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Te aztán jól félre értetted a kérdésem :D
2010. máj. 14. 15:43
 8/12 anonim ***** válasza:
tegnap voltam szemésznél és egy hónaposat is hordhatok.
2010. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha van papírod, (ami kell hogy legyen) azon rajta van a szemed minden adata ami lencsevásárláshoz kell. Keress egy webshopot, van rengeteg és rendelj magadnak olyan lencsét amilyet szeretnél.

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az utolsónak ne higgy:) inkább először szemész tanácsolja,milyen havit használj... nagyon különbözők...
2010. máj. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!