Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kötőhártya-gyulladás kezelése?

Kötőhártya-gyulladás kezelése?

Figyelt kérdés

Kamilla teával borogatom és a doki által felírt kenőcsöt (septosyl) használom naponta 3-4x

Gyakran mosok kezet.

Ezeken kívül egyéb megoldások,higy gyorsabban elmúljon? Ma vasárnap van, viszont nekem pénteken szombaton és vasárnap feltétlen lenne programom. Megoldások? Praktikák? Várhatólag mikor lesz rendbe a szemem nagyjából?



2017. ápr. 30. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
szemvidítófű a szem ápolására szolgáló egyik legnagyszerűbb gyógynövény. A kötőhártya-gyulladás mellett szinte bármilyen szemprobléma tüneteinek enyhítésére alkalmazható, összehúzó és antibakteriális hatású. Forrázzunk le egy teáskanál szemvidítófüvet két deci vízzel, hagyjuk kihűlni, majd a kapott folyadékot használjuk borogatásként 3-4 óránként.A szemvidítófüvet nyugtató hatású kamillával is keverhetjük
2017. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez bőven elég. El fog múlni.

Sőt, csak a doki által felírt kenőcs is elég lenne.

Én nem kennék semmi mást a szememre. Korábban én is használtam kamilla teát, de azt mondták a gyógynövényboltban és a gyógyszertárban is, hogy nem annyira tiszta, hogy ilyen kényes helyeken lehessen használni.

2017. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem a doki mondta,hogy használhatom a tünetek( esetleges fájdalom,viszketés,dagadás) enyhítésére és gyorsabban is múlik tőle. Általában nem javasolt ,mert lehet valakinek virágpor allergiája,de mivel nekem nincs, így lehet :),ha esetleg barkinek lenne meg + infója, szívesen fogadom! :) köszönöm az eddigieket!
2017. ápr. 30. 13:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem többet ért a szemcsepp, amit az orvos felírt, mint a kenőcs, szemcsepptől 2 nap alatt lement a gyulladás.
2017. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Milyen fajta szemcseppet és milyen fajta kenőcsöt használtál?
2017. ápr. 30. 15:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Már nem emlékszem, kenőcstől még rosszabb lett egyszer, 2-3 éve szemészeten szemcseppet írtak fel, az nagyon gyorsan hatott, sajna nem tudom mi volt a neve.
2017. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fájdalomra, duzzanatra én egy hideg vizes vattapamacsot szoktam a csukott szememre tenni, jó érzés és ez is csökkenti a gyulladást.
2017. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom mindebkinek!:)
2017. ápr. 30. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!