Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rossz látásom, ezért szükségem...

Rossz látásom, ezért szükségem lenne vagy szemüvegre vagy kontaktlencsére. Én kontaktlencsét szeretnék, de a szüleim inkább a szemüveget. Ezért légyszi tudtok mondani érveket a kontaktlencse mellett?

Figyelt kérdés

előre is köszönöm :D

15/L


2014. szept. 17. 17:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsi a hülye fogalamzásért!
2014. szept. 17. 17:26
 2/11 anonim ***** válasza:
A kontaktlencse mellé is kell szemüveg! Tehát azt ugyse tudod megúszni, a lencsénél sok mindenre figyelned kell...
2014. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A szemüveg viselése a szemeddel kapcsolatosan problémamentes.

A kontaktlencse viselése mindig fertőzésveszéllyel jár (nem azt mondtam, hogy bekövetkezik), hosszú idejű viselése nem lehetséges, túl sokáig zárja le a szemlencsét, magának a kontaktlencsének a kezelése is odafigyelést igényel, bár nehézkesnek nem mondanám.

2014. szept. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Mellett?

Embertársaid nem látják, hogy "szemüveges" vagy, így a hiúsági kérdés kielégítve. Bár alig hiszem, hogy bárki is hátrányt szenvedne az ő megítélésében.

Természetesen előny, persze csak annyi ideig, ameddig egy huzamban viselhető, hogy nem gátol bizonyos tevékenységben, amiben egy szemüveg igen.

Nekem olykor izzadság csöpög a szemüvegre, ha lehajolva dolgozok valamit,aztán olykor emiatt le is csúszik.

De ezzel együtt sem szeretnék valami idegen tárgyat a szemembe rakni, bár tudom kicsi a kockázat.

2014. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kontaktlencsét nehezebb felrakni mint a szemüveget, és fenn áll a veszélye hogy egyrossz mozdulat vagy csúszás, és megsérül a szemed.Plusz a lehetséges fertőzés ahogy az előttem szóló írta, és a költség.

Szemüveget viszont nem nehéz feltenni, és egészségesebb is mint a kontaktlencse.Olcsóbb is hosszú távra.És még lehet hogy jól is áll.Először én is kontaktot akartam, de mikor megkaptam a szemüvegem rájöttem hogy igazából tök jól áll és semmi hátrányom nem származik belőle.


Kontaktlencse mellett érvek nem nagyon vannak, talán annyi hogy nem feltűnő.

2014. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát azért bőven vannak mellette érvek

- nem párásodik

- nem karcolodik

- nagyobb a látótered (ugye a szemüvegnél az oldal kiesik)

- nem csúszik le

- nem eshet le


DE a kontaktlencséhez szigorú tisztaság kell.

2014. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csak az iskolában hordanám.

szemüveget nem akarok, mert az osztálytársaim kicsúfolnának (8.-osak vagyunk, de eléggé éretlenek a korukhoz képest főleg a fiúk)

2014. szept. 17. 17:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Még érv:

- nem kened össze a sminkkel, se a hajaddal

- Én pl. szemüvegben vagyok, és kifestem a szempillámat, beleér a szemüvegbe és összekoszolja

2014. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem hátrányokat hanem előnyöket kértem. tudni kéne olvasni. az utolsónak meg köszönöm szépen
2014. szept. 17. 17:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Kontaktlencse mellé kell szemüveg is!

A lencsének van hordási ideje, ez általában 12 óra,ami jobb minőségű, de ugye többet vagy fent?Akkor kell szemüveg, meg heti 1 pihenőnapot ajánlanak, akkor is kell.

Meg ha összeszedsz bármilyen szembetegséget, akkor is kell.

De elég egy egyszerű nátha, nah akkor kiszárad a szemed, hiába szemcseppezed, nem bírja a lencsét betegség alatt, akkor is kell.

2014. szept. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!