Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy nagyon tapasztalt kontakle...

Egy nagyon tapasztalt kontaklencsés segítene?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok régóta, de nyárra ki akarom próbálni a kontaklencsét. Sokat olvastam már róla, de szeretnék saját tapasztalatokat olvasni. Milyen lesz az első lencse? Mennyibe kerül összvissz? Különböző dioptriás a szemem. Köszönöm a válaszokat! :) 19L

2017. máj. 15. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Bemész egy optikába és ott minden kérdésedre választ kapsz.:)

Az ára márkafüggő,illetve az sem mindegy,hogy mennyi időre veszed.

Az nem számít,hogy különböző dioptriás a szemed.

Az optikában megtanítják,hogy hogyan kell tárolni,tisztítani,ki-,és behelyezni.

2017. máj. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Annyit a témához én pont egy éve hogy kontaktlencses lettem és imádom! Az első havi "próba adagot meg az optikából rendeltük viszont azóta a lencse.hu rol és sokkal jobban megéri szerintem.
2017. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem majdnem egy éve van kontaktlencsém és imádom, maga volt a megváltás a szemüveg után!

Be kell menni egy optikába, ott csinálnak vizsgálatot, plusz megnézik, hogy alkalmas e a szemed a kontaktlencsére. Ez nekem úgy volt, hogy a doki feltette a lencséket és kiküldött egy 10-15 percre. Ha ez alatt az idő alatt nincs semmi baj (pl szédülés vagy szemvörösödés), akkor lehet lencséd. Aztán van egy betanítás, ahol megtanulhatod hogyan kell berakni és kivenni a kontaktlencsét, illetve elmagyarázzák a helyes használatot. Én kb 20 percig voltam ott. Valakinek egyszerűbb, valakinek nehezebb. Én nagyon gyorsan megszoktam, pár nap alatt. Eddig napi lencsém volt, most váltottam havira. Ha kezdő vagy, javaslom hogy az elején használj napit ha nem okoz gondot az ára, mert az szerintem biztonságosabb egy teljesen kezdőnél. Utána a havi sokkal jobban megéri, de ha váltogatsz, megint végeznek alkalmassági vizsgálatot. Nekem amikor havit akartam, megint megvizsgálták, mert a lencsék nem egyformák. Ha más dioptriájú a két szemed, nagyon figyelj, hogy melyiket melyikbe rakod be.

A higiéniára is nagyon ügyelj, mindig alaposan moss kezet és töröld szárazra. A havi lencse minimum négy órát ázzon a folyadékban. Strandoláskor ha raksz be, akkor mindenképpen csak napit, utána pedig dobd ki! Soha ne aludj kontaktlencsében. Én egyszer elfelejtettem kivenni, észre sem vettem hogy rajtam van így abban éjszakáztam meg fürödtem. Ugyan nem lett semmi bajom, de te ilyet ne csinálj inkább.

Ja és sok sikert, ne félj, egyáltalán nem vészes és maga a megváltás!

2017. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én kb 10 évig hordtam, megszakításokkal, és a végén azért hagytam abba, mert nagyon megijedtem, amikor nem csuktam be reflexből a szemem, amikor egy bokor belecsapódott. Mert teljesen megszoktam, hogy nyitva tartom a szemem, amikor beleteszem, azaz valami a szemem felé jön.


Pedig olyan kényelmes volt, láttam a periférián is tisztán, ami gyerekekkel nagy előny. De nagyon megijedtem, mert az a bokor lehetett volna tüskés is, és baja lehetett volna a szememnek.


Bár ez még régen volt, de több márkát is ki kellett próbálnom, amíg egy finn elég kényelmes volt. És előtte én még kemény lencsét is hordtam, talán egy évig, de azt nem bírtam ki egész nap. Nem is tudom, hogy még lehet-e egyáltalán kemény lencsét kapni....

2017. máj. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 6 hete van lencsém. Fél évre 30000 ft volt. Sajnos amit nekem írt fel az optikus azt nem lehet online rendelni.
2017. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!