Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg.13/l (? )

Szemüveg.13/l (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves lány vagyok,és most voltunk orvosnál kivizsgáláson az egész osztállyal.. kérdezték ki szemüveges.. na hát én az vagyok,csak van egy kis baj.. az hogy én nagyon nem szeretek benne lenni,rosszul érzem magam benne és nem hordom.. viszont a táblát a rendelőben hibátlanul leolvastam. Szóval kaptam egy papírt hogy menjünk el megnézetni újra a szemem,és most hogy apukám megtudta egyből kiakadt és most ordítozik hogy igaza van az asszisztensnek és hordanom kéne,romlani fog a szemem stb..

De nem birom elviseni egyszeruen a szemuveget.. és a látásommal nibcs baj.. távolra ,,nem látok" elvileg✌😂 feles mind2 szemem.. egyébként alapból dokihoz is úgy mentunk el hogy ,,fáj a fejem,talán szemuveg kellene?" Es igy lett szemuvegem..

Igazabol sztem tok felesleges.. de en ezt mar ott is mondtam a szuleimnek,de nem hallgattak ram..


Szerintetek mit tegyek hogy kevesbe erezzem magam rosszul a szemuvegben?

Jogos apukam felhaborodasa??


13/l



#iskola ##szemuveg #nemhordom ##vizsgalat
2017. máj. 23. 20:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok hibaert! Telefonrol vagyok!!
2017. máj. 23. 20:54
 2/14 anonim ***** válasza:

Apukád biztos csak jót akar neked, de saját tapasztalatból írom, hogy csak el fog romlani tőle a szemed.

Nekem is feles volt eleinte, és nem volt apelláta, hordanom kellett a szemüveget, pedig utáltam. Egyszer 2 hétre elutaztam és ezalatt nem hordtam a szemüveget, néhány nap után tökéletesen láttam, de persze utána ismét hordanom kellett. Sajnos nem volt választási lehetőségem.

2017. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Apád jogosan háborodott fel. Mondjuk ordítani nem kellett volna, az ép olyan gyerekes, mint nem hordani a szemüveget. Mióta van meg? Fejfájásod mennyi idővel a hordás után szűnt meg?
2017. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező!


Hányas a szemed dioptriája?

(tudod a választ, hogy mi az, hogy dioptria?)


Mert itt nem csak a szemüvegedről van csak szó.


Ha a suliban hátrébb ültetnek és nem fogod látni tisztán pl. a táblán, vagy a kijelző táblán az oda írtakat, kihathat a tanulmányi eredményedre is.

Lemormolhat a tanulmányi átlagod is.


Hallgass a szüleidre és a szemész doktorra.

Ne makacskodj.

Ez nem divat, vagy trendi kérdés csak.

Ha mégis divatnak, vagy szégyelleni valónak veszed, nézz meg sok híres embert.

Szemüveget is hordanak, és még jól is áll nekik.


(feltalálták a koncakt lencsét is, (ami nem látható) csak a korodhoz képest előbb kérdezd meg a szemész doktornőt)


Fogadj szót a felnőtteknek, mert jót akarnak.


Neked.

2017. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tavaly óta van meg. 2hónap múlva biztosan elmúlt a fejfájásom.

Igen tudom hogy jót akar nekem,de ő maga mesélte hogy ugyan ezt csinálta.. na mindegy :D


Tudom,sztárok és celebek is hordanak szemüveget.. Nekem attól még nem tetszik! Sem máson,magamon meg hagyjuk is. 😂

Feles mind2 szemem,elvileg.

2017. máj. 23. 21:33
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen! A kontaktlencséről hallottam (nem tudom hogy kell irni😁) viszont ahhoz még szerintem is fiatal vagyok.
2017. máj. 23. 21:34
 7/14 A kérdező kommentje:

De majd elmegyek anyukámmal egy szemészhez és meglátjuk mi lesz!😃

Koszi a valaszokat✌❤

2017. máj. 23. 21:35
 8/14 A kérdező kommentje:

Ja és nem szégyenlem és nem is divatból nem hordom. Egyszerűen nem érzem magam jól benne. Hisz a sport az életem,és mindig arra vigyázni,meg félteni mert semmit nem lehet benne csinálni... szornyu😂


Igaz,szekaltak is miatta,de az erdekelt a legkevesbe😂

2017. máj. 23. 21:37
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mínusz felest azt tényleg nem jó hordani, többet árt, mint használ.
2017. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Kontaklencse?
2017. máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!