Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek hogy kontaktlencsét szeretnék?

Figyelt kérdés
Igazából nem állandó használatra gondoltam, hanem csak addig amíg nyár van, tombol a hőség. Zavar hogy a szemüveg mindig lecsúszik az orromról mert leizzad az arcon és hogy egyáltalán nem tudok napszemüveget hordani mikor imádom, de sajnos a szemem is 'elég' rossz így nem hanyagolhatom el a szemüveg használatát. Most erre az időszakra szeretnék kontaktlencsére váltani, bár nem tudom mit szólnának a szüleim. Szerintetek ha kérek időpontot szemészetre és jövő hét végén elmegyek, akkor két hét alatt lenne esély hogy már hordhassak/használhassak kontaktlencsét? És ha esetleg tudnátok tanácsot adni hogy milyent érdemes venni ami havi kiszerelésben van és az ára sem egetrengető, azt megköszönném! :) 16/L

2017. jún. 9. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát mondd el nekik ezt, amit itt most leírtál. A szemész fog adni neked tanácsot, hogy milyet vegyél, de úgy készülj, hogy mindegyik drága.
2017. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még akkor is drága ha csak max 3 hónapra kellene?:(
2017. jún. 9. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha a Vision Express-be mész, akkor megvizsgálják a szemed, ami ingyenes, ha utána ott veszed a lencsét. Csak befáradsz a boltba, várni is csak akkor kell, ha valakit pont akkor vizsgálnak, vagy valakinek időpontja van, de én sosem szoktam kérni, szerintem senki nem szokott. A vizsgálat után megtanítják betenni, kivenni, és adnak próbalencsét, amit hordasz mondjuk két óráig, és utána visszamész kivenni. Ezután meg is veheted a lencséket, és hordhatod is egyből. Ez nem egy hét, ez egy nap, viszont azt szokták tanácsolni, hogy fokozatosan szoktasd hozzá a szemed, én is eleinte csak pár órára /fél napra tettem be.


Egy dobozban hat darab lencse van, szóval ha különböző a két szemed dioptriája, akkor két dobozt veszel, ami fél évre elég. De ha pont olyat kapsz, ami később jár le -

és elég hosszú szokott lenni a lejárati idejük, szóval nagy az esély, hogy így lesz -, és nem romlik a szemed, akkor el tudod tenni következőre nyárra. Egyesével nem hinném, hogy itt lehet venni, hogy máshol, vagy neten lehet-e, azt nem tudom, de arra te is rákereshetsz.


Ha olyan helyre mész, ahol ingyenes a vizsgálat, és utána neten veszel lencsét, akkor olcsóbban megúszod, de erről nincs tapasztalatom. Viszont vizsgálatra mindenképp menj el, mert a szemüveg dioptriája más, mint a kontaktlencséé, továbbá a görbületet is tudni kell, és az átmérő sem árt.


Lencséből több típusú is van, én a legdrágább, legjobb minőségűt veszem, mert nagyon sokat hordom, és csak így bírja a szemem. Egy doboz 12 ezer a VE-ben, de kapsz 10 % kedvezményt, ha diák vagy. Továbbá kell folyadékot is venned majd, szintén a legjobb minőségűből a legnagyobb doboz nekem elég fél évre, és háromezer valamennyibe kerül. A kontaktlencse nem feltétlen drága, nekem pl. állandóan romlott a szemem, és magas dioptria is kellett, emiatt a a szemüveg drágább lett volna. De még most is annyiba kerül egy szemüveg elfogadható vékonyságú és súlyú lencsével, mint két és fél évi kontaktlencsém.

2017. jún. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és ez a ledrágább lencse az egyik legdrágább helyen. Ugyanez a típus netről olcsóbban rendelhető, de én azért veszem boltban, hogy hamar megvizsgálják a szemem, ez a túlhordás miatt fontos nekem. Illetve más típusú lencse ennél csak olcsóbb lehet. Bár nem tudom, neked mi a drága. Ennél drágább már csak a tórikus lencse, amit azok hordanak, akiknek asztigmiájuk is van a rövidlátás mellé.
2017. jún. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél!:)
2017. jún. 10. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!