Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért fárasztja szemünket az...

Miért fárasztja szemünket az egész napos tv - nézés, és miért pihentető a kirándulás?

Figyelt kérdés

2017. jún. 24. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szemed gyakorlatilag mindenbe belefárad, ha egy adott távolságra nézel majdnem folyamatosan, továbbá a TV egy fébyforrás, így még az is ront rajta, nem kicsit. Miért pihentető a kirándulás? Nem tudom, szrem nem pihentetôbb, mint egy jó alvás egy kényelmes helyen. Hány éves vagy? Tán bebeszélték?
2017. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy irányban egy fix távolságra nézel. A szemet/agyat nem erre tervezték.
2017. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A természetes formák, természetes arányok (fa, felhő, állatok) nézése harmonizálja a szervezetet is.
2017. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Televízió előtt ülve elsősorban a hallás és a látás van terhelve. Ha valami érdekel ,leköt bennünket akkor a pislogás ritkább így a szem "kiszárad" és gyulladás alakulhat ki.

Kirándulás közben a fizikai igénybevétellel illetve a természetes fényviszonyok változásával jobban eloszlik a testet érő információ és fizikai "stressz",illetve valószínűleg napszemüveggel is védekezünk...

2017. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Helló! Köszönöm a válaszokat, Biológia kérdések között volt és konkrét választ sehol sem találtam. én pedig csak találgatni tudtam.
2017. jún. 24. 13:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Milyen különbségek mutatkoznak ebben a két esetben, a lencse állapotában és a sugárizom működésében?
2017. jún. 24. 13:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Még jóhogynem...:

[link]

2017. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is ide tartozik, hogy bár az agyunk folyamatos képnek látja, de attól még a TV képe nagyon gyorsan villódzik. Ezért is szokták ráírni a drágább készülékekre hogy hány hertz-es. Minél nagyobb ez a szám annál szemkímélőbb a képük.
2017. jún. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kirándulás közben hol a lábad elé nézel, hol pedig a 6 km-re keringő egerészölyvet figyeled. Állandó mozgásban van a szemizom, és ez az ő természetes állapota, nem az, ha a TV-vel szemezel.
2017. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Nereida3 ***** válasza:
Kirándulásnál mozog a sugárizom is, ahogy több felé fókuszál a szem. A szemlencse pedig, ahogy húzzák a lencsefüggesztő rostok, hol laposabb, hogy domborúbb (dupla domború lencse, ugye). Szerintem olyasmi választ várnak, hogy leírd, ha összehúzódik a sugárizom, akkor megnyúlnak a lencsefüggesztő rostok, és a lencse ellaposodik. Tévézéskor meg nincs változás.
2017. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!