Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet ez? Hogyan kezelhető?

Mitől lehet ez? Hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés

Az elmúlt kb. egy hétben többször éreztem, hogy a jobb szememben enyhe nyomás-érzés van, és néha a fájdalom is belenyilall (nem túl erős, de azért kellemetlen). Fáradékony a szemem. A látásom is enyhén romlott.

Azt hozzá kell tennem, hogy az elmúlt egy-másfél hónapot többnyire végig tanulással töltöttem, benn a lakásban, nem mindig a legjobb megvilágításnál. Szemüveges vagyok (távollátásra kell a szemüveg), de nem hordtam tanulás közben. Napi 6-8 órákat töltöttem folyamatos olvasással, sokszor csak kevés szünettel.

Kb. 2 hónapja voltam szemészeten egyéb okból, akkor megvizsgálták a szememet, és nem találtak eltérést (bár akkor ezek a tüneteim még nem voltak meg). Én sokszor úgy érzem, mintha ki lenne kicsit dülledve a jobb szemem a balhoz képest, de a Párom szerint nincs... lehet már csak én képzelem be...


Nap közben nem állandó ez az érzés, hol van, hol nincs. Főleg estefelé érezni jobban. Néha mozgatásra is fáj, de nem élesen.


Megerőltettem a szemem? Vagy valami egyéb ok állhat a háttérben?

Legkorábban jövő héten tudnék elmenni szemészetre, de addig kéne egy támpont, akár nyugtatás.


Köszönöm előre is!

20/L



2017. júl. 10. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is szemüveges vagyok, és rengeteg tanulás mellett is viselem.

Lehet, hogy a túlzott megerőltetés miatt van. Szerintem hordd a szemüveget állandóan.


L/19

2017. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem magas a pulzusod? Fogyas? Szekletgondok?


Mert a szem ilyen panaszai, kulonosen a kidulledes utalhat pajzsmirigy gondra, ezen belul

Is autoimmum tulmukodesre. Erdemes egy TSH, fT3, fT4 vervetelt kerni. A haziorvos sajnos csak az elsot kerheti, endokrinologus kerheti a tobbit, vagy megoldhato maganban is par ezer Ft-ert.

2017. júl. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vérnyomásodat mérted? Nem magas?

Amikor nekem vérnyomás problémáim voltak, akkor amikor nagyon felszaladt a vérnyomásom, akkor éreztem ezt.

2017. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!