Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Úszás, strand kontakt lencséve...

Dodo112500 kérdése:

Úszás, strand kontakt lencsével, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem régóta van kontakt lencsém és egyszer voltam csak vele uszodában szemüveggel

Strandon (akár sós vízben) mennyire veszélyes vele szemüveg nélkül? Pl elhagyni ilyesmire gondolok, vagy mire kell figyelni? :)



2017. júl. 11. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de én úgy tudom, hogy nem szabad kontaktlencsével úszni. [link]
2017. júl. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én simán megyek strandra és úszni is kontektlencsével. Kb. 20 éve vagyok kontaktlencsés... Igaz, víz alatt nem tudok úszni, de rövidebb időkre simán lemegyek a víz alá. Pont nem érdekel senkinek a nyekergése, még soha semmi gond nem volt.
2017. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Mivel még csapvízzel sem szabadna érintkeznie,bele se merek gondolni,hogy mekkora a fertőzésveszély a mocskos tavakban,tengerekben.

Neked egyszerűen csak szerencséd van,de jó lenne,ha nem biztatnád a másikat a hülyeségre.


Nem való úszásra,fürdőzésre,csak úszószemüveggel,maximum.

2017. júl. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. júl. 12. 17:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem abból nincs baj, ha kontaktlencsével mész a strandra, de nem merülsz bele a vízbe. Nyilván fröcsög a víz, hullámzik stb., erre jobban oda kell figyelni, de abból, hogy rámegy két csepp víz semmi baj nem lesz. Akkor ennyiből esőben vagy párás levegőben sem lehetne utcára menni...Ha meg esetleg megfeledkezel róla, lemerülsz a víz alá vagy valami, akkor vagy elhagyod vagy megmarad a szemedben, de akkor célszerű kidobni. Semmivel nem nagyobb a fertőzésveszély mint alap állapotban lencse nélkül, tehát nincsen semmi olyan nagyon különleges dolog, amire neked jobban oda kellene figyelned, annyi, hogy ha "megtörténik a baj", akkor ne hordd tovább azt a lencsét mert azon megtapadhatnak különböző szennyeződések, vegyi anyagok stb., amik utána fertőzést, irritációt okozhatnak. Ezért célszerű ilyen esetekben napi lencsét használni, hiszen azt amúgy is kidobnád a nap végén. Valamint vigyél magaddal egy szemüveget, másik pár lencsét, ha esetleg elhagynád vagy ki kellene dobnod és akkor nem kell "vakoskodni".
2017. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi

Igen, úgy néz ki egy napos lencse lesz :)

2017. júl. 26. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!