Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse felhelyezése...

Kontaktlencse felhelyezése sminkelés után?

Figyelt kérdés
Először fogok menni szemészetre kontaktlencse miatt, és ott ugyebár megmutatják hogyan kell és én is kipróbálom, viszont nem akarok smink nélkül menni.
2017. júl. 16. 00:20
 1/2 anonim válasza:

Pedig célszerű, mert biztosan konnyezni fog a szemed es csak elmossa/elkeni a szemfesteket. Utana ha használod is, mindig előbb a lencsét kell majd betenni, utana sminkelni.

Csinálj ezúttal ajakhangsulyos sminket es akkor nem para.

2017. júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elős alkalommal még nem biztos, hogy rögtön lencséztek, legalábbis nekem a vizsgálat és a betanítás két külön alkalom volt, de lehetséges, hogy valahol ezt egybe letudják, nem tudom. A lényeg, hogy ilyenkor nem ajánlják mert első alkalommal, mikor még nem vagy hozzászokva ahhoz, hogy a szemedben turkálnak/turkálsz (nekem elsőre pl. a nő tette be és utána nekem kellett kiszednem, betennem, kiszednem, betennem....), akkor előfordul, hogy könnyezik a szem. Valamint mikor még nem vagy annyira gyakorlott, nem tudod, hogy neked hogyan kényelmes, hogyan áll kézre stb., akkor akár a saját kezeddel is elkenheted a sminket illetve azt szokták mondani, hogy mindig célszerűbb előbb a lencsét betenni és csak utána sminkelni mert így kisebb a valószínűsége, hogy rámegy a lencsére a festék...nyilván ez nincsen kőbe vésve, fordítva is megoldható, de én is úgy gondolom, hogy így célszerűbb mert ha akár egy kis szemcse, pihe, vagy mondjuk szempillafesték rámegy vagy alákerül, akkor az nem túl kellemes.
2017. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!