Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek ha nagyon rossz a...

Mit tegyek ha nagyon rossz a szemem de nem akarok szemüveget hordani?

Figyelt kérdés
Utálom a szemüveget. Ma kaptam újat de tudom hogy azzal is csak szenvedni fogok. Eddig -2.25 és -2.5 volt a szemem most meg -3.75 és -4. Másfél év alatt romlott ennyit. Anyukám nem engedi a kontaktlencsét (13 éves lány vagyok) és ma a szemész is azt mondta hogy ilyen fiatalon nem ajánlja. Én nagyon kiakadtam hogy ennyit romlott, borzasztó volt és el sírtam magam amikor kiértünk a szemészetről :((( Hogyan tudnék javítani a szememen? Nem baj ha szemüveget kell hordanom meg tudom szokni csak ne lenne ilyen erős, vagy legalább ne romlana ilyen gyorsan. Valaki segítsen nekem mert ezt nem bírom :(((

2017. júl. 19. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
A szemüveg viselésével lehet legjobban megakadályozni, hogy tovább romoljon a szemed. Viseld és nézesd rendszeresen.
2017. júl. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen szemkorrekciós műtét igaz te ehez még fiatal vagy nagyon de 18-20 éves korodra megcsináltathatod. Apukám is most csináltatta meg 2 éve azóta semmilyen szemüveg nem kell neki.

Ha ez vigasztal valamennyire.

2017. júl. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Kontakt lencse
2017. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, tervezem is hogy megcsináltatom a műtétet de addig még sok idő van hátra. :/ utolsó elmondtam hogy miért nem lehet kontaktlencse..
2017. júl. 19. 18:15
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha ilyen gyorsan romlik, akkor a kontaktlencse is felejtős 21 éves korodig. Sajnos az jobban turbózza a dioptriát a szemüvegnél.

Amit tehetsz:

nem fárasztod ki a szemedet közelre nézéssel (gép, teló, könyvek)

kerülöd a hirtelen vércukor ingadozásokat ( kiéhezés, nasik, édes italok)

Sokat vagy a szabadban, és mozogsz eleget.

2017. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit most tehetsz:

- vannak a DM-ben szemvitaminok

- kiveszel egy könyvet a könyvtárból, ami segít otthoni szemtornát végezni

- felére csökkented a képernyőhasználatot (gép, teló)

2017. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

A szemüvegtől is romlik, meg fiatal korban, amíg növésben vagy szintén. Aztán megáll majd a romlás.


De mindenképpen a kontaktlencsét ajánlom. Keress másik szemészt, optikai szaküzletekben érdemes próbálkozni (pl. Ofotért). A szemészek sokszor azért nem szokták 13 éves korban ajánlani a lencsét, mert alapból úgy gondolják, hogy egy 13 éves gyerek nem képes felelősen kezelni a kontaktlencsét, meg betartani a lencse ápolására vonatkozó szabályokat. Amit pedig nem nehéz megtanulni.


Szóval én mindenképpen a kontaktlencsét ajánlanám, járj utána a dolognak, egy szemész véleménye, nem vélemény.


Egyébként velem is ez volt, évente romlott a szemem, amíg szemüveges voltam, aztán mióta átálltam kontaktlencsére, teljesen megállt a romlása :)

2017. júl. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. júl. 24. 08:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is 13 éves vagyok, és zavart a szemüveg, és a szemész is kontaktlencsét ajánlott, mostmár azt hordok és imádom.
2021. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!