Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy nagyon...

Mitől lehet az, hogy nagyon rossz a memóriám? Leginkább a rövid távú. És hogy nem tudok odafigyelni igazán semmire? Alig tudok koncentrálni még ha akarok is, nagyon nehezen tudom feldolgozni a dolgokat főleg ha sok inger ér egyszerre.

Figyelt kérdés

Pl ha kimegyek a fürdőszobába fésülködni, simán el tudom felejteni hogy mit akartam még a szobában megcsinálni, múltkor feltettem a vizet főni és akkor jutott eszembe legközelebb, mikor kimentem a konyhába véletlenül... Még egy sima beszélgetés közben is ha felmerül bennem egy kérdés annyira el tudom felejteni közben hogy soha többet nem jut eszembe.. Nagyon nehezen rakok össze dolgokat, tegnap egy barátommal beszélgettem és elmondta hogy keresztanyjának mi a neve és nekem csak kb három óra múlva esett le hogy az enyémnek is ugyan az a neve. Mindent át kell rágnom többször is ha meg akarom érteni meg megjegyezni, telefonszámokat meg neveket egyáltalán nem tudok megjegyezni csak pár pillanatra, mire el kéne mondanom, már összekeverem.. Elmentem egy ismerősöm házába néhány napja, és alig tudom felidézni hogy mi milyen volt, pedig volt néhány dolog amit direkt alaposabban megnéztem mert érdekes volt, mégis csak homályos képek vannak a fejemben, állandóan.

Miért lehetnek ezek így, orvoshoz kéne fordulnom? 19/L



2017. jún. 14. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy használtál-e valamit, amivel lerontottad a memóriád ? pl kábítószer, nyugtatók, antidepresszánsok, alkohol?

Ha a fentebb felsorolt károsító közül soha egyiket sem használtad, akkor ginkgo biloba marad mint megoldás.

2017. jún. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már több éve fennáll a dolog, sosem drogoztam még, semmi ilyen típusú gyógyszert nem szedtem és alkoholt is csak ritkán iszom, akkor is mértékkel.

Hatásosak ezek a gyógyszerek egyébként? Már a mindennapjaimat is teljesen tönkreteszi, úgy érzem, muszáj valamit kezdenem a dologgal.

2017. jún. 14. 00:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyik gyógyszerre gondolsz ? Bármelyik ginkgo bilobát tartalmazó készítmény kipróbálhatod. Igen, hat: fokozza az agy vérkeringését.
2017. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még nem döntöttem el, mit szeretnék kipróbálni de köszi.:)
2017. jún. 14. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!