Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Teljes körű szemvizsgálatot...

Teljes körű szemvizsgálatot hol érdemes végeztetni?

Figyelt kérdés
Frissen diagnosztizált 1 es tipusú cukorbeteg vagyok és mindenféleképpen szeretnék egy szemvizsgálatot. Új szemüvegre is szükségem lesz mert a jelenlegivel nem látok élesen. Az Ofotértnél eltudják végezni ezt a szemvizsgálatot megfelelő körültekintéssel vagy ott inkább csak az éleslátásra fókuszálnak? Az a baj, hogy az sztk-s szemészekről nem sok jó infó kering.

2017. júl. 25. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre szemorvos. Nem csak az éleslátást kell megvizsgálni, mivel a cukrosonál a hajszálerek halnak el.
2017. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az sztk-ban arra képesek? Fordítanak arra kellő figyelmet?
2017. júl. 25. 21:27
 3/7 anonim válasza:
Igen képesek, én is az sztk-ba járok szemészetre és mindig alaposan megvizsgálják.
2017. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a választ! Előbb megyek a rendelőbe majd az Ofotértbe szemüveget csináltatni. Így két helyen is megvizsgálják a szemem. :)
2017. júl. 27. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:

A szemüveg készítéssel érdemes óvatosnak lenni. Ha a cukrod rendben van akkor jó, de ha a normál környékénél magasabb és szemüveget készítenek, akkor az túl erős lesz, amikor beáll a normál vércukor érték.


Egyébként nekem a kerületi szakrendelőben vették észre a kezdődő retinopátiát. Aztán sikerült rendbe hoznom. Már közel három éve rendben van teljesen, pedig nagyon rossz állatot ért el pár év alatt, de mára minden szövődményem megszűnt, elmúltak.


A koleszterint kell rendben tartani. Gyógyszerrel sikerült lenyomni és a szövődmények kb három hónap alatt eltűntek, a láb ujj érzéketlenségtől a retinopátiáig minden.


Nekem II-es tip diabéteszem van, de a koleszterin okozta érrendszeri probléma az mindkét esetben ugyanúgy káros, ha nincs teljesen rendben a vércukor értéke, vagy ha valaki hajlamos a hiperkoleszterémiára, a túl magas vérzsír szintre. Vagyis ha a családban voltak érrendszeri betegségek, akkor a koleszterinre fokozottan érdemes odafigyelni.

2017. júl. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mindenképpen elvégeztetem a szemvizsgálatot. Eddig hálistennek nem volt problémám a koleszterinnel, majd a következő vérkép elárulja, ha valamit rosszul csinálok.
2017. júl. 29. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség általában oka a magassá váló koleszterinnek, ha kicsit mindig tartósan magasabb a cukor a normálisnál.
2017. júl. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!