Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes szemvizsgálatot...

Mikor érdemes szemvizsgálatot kérni?

Figyelt kérdés
11 hónaposom egyik szeme néha befele néz, főleg mikor fáradt. A vizsgálat javasolt idejét mindenki máshogy mondja. Egyik gyermekorvos szerint ráér, másik szerint már rég elvihettem volna, védőnő szerint lassan itt az ideje. Mit tudnak egyáltalán csinálni vele? Szemüveget biztosan nem tűrné egyelőre.

2016. szept. 12. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 éves kort mondott a gyerekorvos.

Szerintem szemészorvost kérdezz, csak az ő területe. Valószínűleg úgyis azt fogja mondani, hogy vidd el, lassan 1 éves. Hogy mi a teendő meg.. Nekem kancsalság miatt le volt ragasztva az egyik szemem. Nem voltam szemüveges. De ezt is orvos tudja megmondani miután megvizsgálta.

2016. szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vidd el. Majd a szemész megmondja, ha még korai és vigyed később (is).

Sokszor még a gyerekorvos sincs képben ilyesmivel kapcsolatban, a védőnőkről meg ne beszélgessünk. Egy védőnő nem diagnosztizálhat semmit...

2016. szept. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére a mi védőnőnk maximálisan normális, nagyon sokat köszönhetek neki, egy rossz szavam nem lehet rá.

Felkeresek akkor egy gyermekszemészetet... Kicsit izgulok miket csinálnak, a kis energiabombám nem igazán tűri a legegyszerűbb gyerekorvosi vizsgálatokat sem. :/

2016. szept. 12. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:
ha van panasz (nálatok van), akkor egyből érdemes. lehet, hogy szemüveget kap (van kifejezetten babáknak való, meg fogja szokni, ha úgy alakul), lehet, hogy takarni kell a jó szemét. Különbözőek a vélemények, de szerintem, ha szemészorvosokat kérdeznél, akkor egyöntetű lenne a válasz, hogy mutassátok meg
2016. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Budapestiek vagytok? Ha igen, akkor tudok ajánlani valakit,(állami helyen) akinek a szemtengelyferdülés a szakterülete
2016. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem az a "baj" a védőnőkkel, hogy "nem normálisak", és igazából baj sincs velük, csak nincs képesítésük ilyesmire.

Szemész végzettsége még a legtöbb gyerekorvosnak sincs, ezért kell szakorvoshoz vinni a gyereket.

A jó gyerekorvos mindig tudja, hogy mi az a probléma, amihez ő már nem ért, vagy nem látott "eleget", hogy biztos legyen a diagnózisban, és akkor tovább küld a megfelelő szakorvoshoz.

2016. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös, köszönöm a segítséget, de nagyon messze lakunk a fővárostól.

Időközben beszéltem egy ismerőssel, akinek a lánya havonta jár szemészetre, kaptam 2 telefonszámot, holnap intézkedek.

2016. szept. 12. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!