Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol érdemes csináltatni...

Hol érdemes csináltatni szemvizsgálatot?

Figyelt kérdés

Még októberben mikor volt a látás hónapja csináltattam szemvizsgálatot az Ofotértnél, de eléggé "tömeggyártásban" csinálták, mert sokan vártak. Az jött ki, hogy mindkét szememre 0,75 dioptria kellene, de akkor nem csináltattam szemüveget, mert nem volt rá pénzem. Mikor lement az ingyenes szemvizsgálat akartam csináltatni a Vision Expressnél újra szemvizsgálatot, hátha ha fizet az ember, akkor figyelmesebbek vele, de 5000 Ft lenne a vizsgálat.

Nem tudom, hogy annyi idő alatt mennyit romlik a szemem, illetve hogy a korábbi szemvizsgálat valós eredményt mutatott-e, én magamon úgy érzem, hogy az egyik szememmel rosszabbul látok, ráadásul amit rám adtak a vizsgálatkor lencsét azzal a legalsó sort épp hogy el tudtam olvasni.

Arra gondoltam, hogy elmennék a szemészetre (SZTK), hiszen az is ingyenes csak kíváncsiságképp hogy ott milyen mértékű romlás tapasztalható és utána csináltatnék szemüveget.

Arra lennék kíváncsi, hogy érdemes sztk-s szemvizsgálatra menni? Oda kell kérni beutalót vagy csak időpont kell? Kb. mennyi időt kell várni, mire kapok időpontot?


2016. jan. 8. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem kell beutaló. Időpontot kérni kell, de van Bp-en sztk ahol, néhány napon belül adnak. Egy szemészeti vizsgálat nemcsak annyiból áll, hogy rád adnak egy szemüveget, hanem több vizsgálatot is végeznek, főleg első alkalommal. Inkább szemészetre menj.
2016. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beutaló, időpontot adnak.
2016. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is emiatt szeretnék menni inkább szemészhez, mert kevésnek tartom azt, hogy elém raknak egy szemüveget és cserélgetik a lencséket.

Úgy tudom, hogy csak ahhoz a szemészhez mehetek (sztkba) amelyik körzethez tartozom, tehát Budapestre így nem ha jól tudom.

2016. jan. 8. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell beutaló, csak időpontot kell kérni. Nagyon jól felszereltek a szemészetek. Csak olyanokat ne hangoztass, hogy kíváncsiságból mész oda szemet vizsgáltatni, mert kíváncsiságból egy betegnek miattad hosszabb időt kell várni. Szerencse hogy nem szívkatéterezést csináltatsz kíváncsiságból, meg azért mert ingyen van.
2016. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért szerintem a kérdésből sejthető hogy nem puszta kíváncsiságból megyek hanem mert szeretnék szemüveget csak a vélhetően félrediagnosztizált optikust felül szeretném vizsgáltatni mert nem örülnék ha a szemüveg elkészülte után derülne ki hogy mégis csak az egyik szemem rosszabb, mint a másik. A " kíváncsiság" arra vonatkozik, higy vajon mennyire diagnosztizált félre, az szinte biztos, hogy az egyik szememmel élesebben látok mint a másikkal, hiszen ezt magam is meg tudom vizsgálni ha letakarom őket. A kérdés hogy vajon a dioptria is rossz-e vagy valóban 0,75
2016. jan. 12. 16:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Az ingyenességről pedig annyit, hogy szerintem senki se fizet szívesen olyan szolgáltatásért amiben korábban csalódott (Ofotért látás hónapja) hanem inkább elmegy a szemészetre.
2016. jan. 12. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!