Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit kezdjek a drioptiával?

Mit kezdjek a drioptiával?

Figyelt kérdés
16 évesen 2,75-ös drioptriám van. Megvakulhatok? Nagyon félek. Mit tehetnék? Van szemüvegem,de nagyon félek a vakságtól. F/16
2017. aug. 15. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

2? :D


Nekem 4 valamennyi már 10 éve.

2017. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem fogsz megvakulni. A 2,75 nem vészes. Nekem 7-8 évesen lett szemüvegem, először talán csak 0,5ös, aztán fokozatosan romlott, mire annyi idős voltam, mint te, talán már a dumplája is volt a tiednek. Már 30 elmúltam, közel 9 dipotriás a szemüvegem, de eszembe sem jut, hogy megvakulnék.
2017. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

DIOPTRIA. Így írják helyesen. :) Azért "di" mert a két szemre vonatkozik, ugyebár.

Hordd a szemüveget, járj rendszeresen kontrollra (félévente, évente), és ne erőltesd a szemed feleslegesen szemüveg nélkül. Nem törvényszerű, hogy romlani fog. Viszont hidd el, vannak nálad sokkal rosszabbak is. 6-7-es az, amire már azt szokták mondani, hogy nagyon erős, de ismerek olyat is, aki 9-es szemüveget (illetve ő már kontaktlencsét) hord, és teljes az élete.

Felnőtt korodban, ha nagyon bánt a dolog, van lehetőség korrekciós műtétre, de a te korodban az még nem javasolt, utána ugyanolyan hamar romolhat.

2017. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanmár...lányun 7.5es, s 7 éves...elfogadja s szeeeti a szemüveget
2017. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogy vakulsz meg, nekem 20 éve van szemüvegem, eleinte évente-kétévente kellett erősebb, most a 8 éve csináltatott szemüveg még mindig jó, mintha megállt volna a szemem gyors romlása.
2017. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vakulsz meg, de úgy 2-3 dioptria felett már kár licitálni, hogy kinek még sz@rabb, mert szemüveg nélkül már egyik se jó, oly mindegy, hogy 40 centitől homályos, vagy 25-től.
2017. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!