Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » - 35 dioptriával egyáltalán...

- 35 dioptriával egyáltalán látnak még valamit?

Figyelt kérdés

Kontaktlencsét kerestem egy weboldalon és az egyik gyártó lencséjénél - 35 -ig lehet választani kontaktlencsét.


Nekem - 4,5 a lencsém és nélküle nagyon rosszul látok.


2017. szept. 1. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

HARMINCÖT????

Az nem szem, az kockacukor.

2017. szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Harmincöt dioptria?!?! A volt osztálytársamnak -11-es volt a szeme és kontaktlencse nélkül azt sem látta, hogy merre lép. Kizárt, hogy -35-tel bármit is látni lehessen. Azt is erősen kétlem, hogy bármivel korrigálható lenne az ilyen rossz szem, valószínűleg csak elírták a honlapon.
2017. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is azt gondoltam, hogy a honlapon elírták,elrontották a legördülő listába írt adatokat. Ezért megnéztem több lencsénél is, valamelyikből "csak" -11 -ig van vagy -20-ig, -3 -ig.

Ezenkívül mindegyik lencsénél külön leírják, milyen méretben gyártják, és itt is szerepel a -35 annál a lencsénél, ahol láttam a legördülő listában.

2017. szept. 4. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bal -9,7 , jobb -10,4 . Szemüveg nélkül szinte semmit se làtok , leginkàbb csam foltokat meg homàlyosan a valamivel közelebbi dolgokat .

-35 na az kb a vaksàg szintje lehet .


Mivel vezetek ma ki probáltam , hogy szemüveg nélkül mit làtok az àllo kocsiban ami egyenlő a kb semmivel a kormànyon a logot nem látom szemüveg nélkül . Ugyhogy az a -35 valami elíràs lehet

2017. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy a 35 dioptriás szem már annyira meg van nyúlva, hogy biztos a retinaleválás bekövetkezése, amitől az illető megvakul.

Valamint az ilyen dioptriánál már erős tompalátás lép fel. Így lehet beteszi a -35-ös lencsét, úgyse lát vele.

Úgyhogy nem hinném, hogy nagy keletje lenne a -35-ös kontaktlencsének.

2021. febr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!