Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha valakinek kell szemüveg,...

Ha valakinek kell szemüveg, hogy folyik le egy ilyen vizsgálat? Mármint miután már tudják, hogy kell neked a szemüveg.

Figyelt kérdés
És milyen típusú lencsék vannak, amit a szemüvegbe kell? A leggyengébbnek van valami neve?
2010. máj. 26. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Dioptriával jelölik, nem nevekkel. Részt fogsz venni egy vizsgálaton, lesz egy gép, amibe bele kell nézned, semmit nem fogsz érezni.


Ezután kapsz egy próbakeretet, amiben könnyedén cserélhető a lencse, próbálgatjátok majd őket egy táblánál, és ha meg van a megfelelő dioptria, kiválasztod a neked tetsző keretet hozzá. Ennyi (ez kb. fél óra). :)

2010. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

elsőnek teljesen igaza van

de annyir bele szólnék hogy még félóra sincs :)

2010. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

És azt még megkérdezném, hogy a dioptriát azt később kapom meg, nem rögtön ugye? És ha máskor, akkor mennyi idő múlva kell visszamenni? :)

2010. máj. 26. 14:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ, mennyire elfoglalt az adott bolt, mert ugye a lencséket még le kell gyártani, és mellé megrendelni, illetve beléjük tetetni.


2 hétnél tovább viszont biztosan nem fog tartani a várakozás.

2010. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A vision expressnel rogton csinaljak. Nekem ott is neztek a szememet(mondjuk nekem csak leellenoriztek, elotte is volt mar szemuvegem), nagyon kedves volt a doki, bele kellett neznem egy gepbe, aztan megnezte a szemeimet valami zseblampafelevel es ennyi volt:D

Mikor az elso szemuvegemet kaptam akkor nem neztem gepbe, viszont egy nagyon ronda keretet adtak a fejemre:) es abban cserelgettek a lencseket es ugy kellett elolvasnom a tablara irtakat. Nem volt nagy szam:)

2010. máj. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lencsetípusok:

Ha távolra nem látsz, akkor minuszos lencse kell

Ha közelre nem látsz, akkor plusszos

Ha meg szemtengelyferdülésed a cylinderes

A leggyengébb általában 0,5, de van 0,25-ös is (sőt már 0,12-ről is hallottam).

2017. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!