Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtéttel kezeltek!...

Lézeres szemműtéttel kezeltek! Mondanátok pár szót a napszemüveg viselési szokásaitokról?

Figyelt kérdés

Nekem egy hete műtötték a szememet és a Sasszem klinikán annyit mondtak, hogy beltérben felesleges (az ablak 100% UV biztos), szabadban pedig abban az esetben kell hordani napszemüveget, ha meglátom a saját árnyékomat (utóbbi természetesen autóra/buszra is igaz, hiszen a szélvédő nem véd az UV ellen). Szintén utóbbi azonban eléggé nem egyértelmű, mert nem egyszer volt már, hogy totál borús időben is nagyon halványan, de azért láttam az árnyékomat (amit más észre sem venne, csak én direkt rá vagyok most kattanva a dologra). Ugyanakkor mostanában eléggé bizonytalan vagyok, hiszen ma megnéztem egy online meteorológiai oldalon és a lakóhelyemen fél 7 körül - amikor már tényleg semmi árnyékot nem vetett a nagyon távolban lemenő nap és már alapból olyan sötét volt, hogy napszemüvegben nem láttam normálisan - a netes UV index szerint így is 4,9-es erősségű volt az UV sugárzás, ami bőven a mérsékelt és erős UV sugárzás határán helyezkedik el a hivatalos UV index skálázás szerint. Meg is rendeltem egy UV érzékelő karórát, de fogalmam sincs mi az a tartomány, ami a frissen műtött szememnek árt. Írjatok már légyszíves pár mondatot azzal kapcsolatban, hogy ti a nap milyen időszakában, milyen időjárási körülmények között hordtatok napszemüveget! Az elmúlt napokban folyamatosan az időjáráson agyalok és kezdek úgy viselkedni, mint egy vámpír, aki egy kicsi fénytől már kezd megbolondulni. 😅

Tudnátok nekem tippeket adni?



2017. szept. 10. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak volt náluk műtétje anno. Neki az első egy évben szinte szó szerint mindig rajta volt a szemüveg - ez egy nagyon jó limit, amit te is írtál, hogy addig a pillanatig, amíg már nem látott szemüvegben.
2017. szept. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!