Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után milyen...

Lézeres szemműtét után milyen esetekben kell használni napszemüveget?

Figyelt kérdés

Nemrég műtötték meg a szememet és felhívták rá a figyelmemet, hogy zárt térben nem (az ablaküveg állítólag visszaveri az UV sugarakat), viszont szabad ég alatt feltétlenül kell hordani napszemüveget abban az esetben, ha látom az árnyékomat. Utóbbi viszont nem egyértelmű számomra, hiszen tisztán borongós napsütéses időben is szoktam látni kicsit halványan az árnyékomat és fogalmam sincs, hogy olyankor mennyire roncsolhatja az UV sugárzás a szememet, amikor nyilvánvalóan nem vakít a nap. Ilyen borongós időben meg tényleg elég hülyén venné ki magát, ha napszemüvegben mászkálnék. Egyébként is elég feszélyezett személyiség vagyok, szóval nehezen tudnám lazán kezelni, ha mindenki megbámulna, hogy miért hordok indokolatlan szituációban napszemüveget és majd a cseppentést is diszkréten kell majd elvégeznem (a híres magyar tolerancia miatt tuti lesz valami idióta tanár, aki szememre veti, hogy órán a szememet cseppentem). Szóval akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata - és megosztaná velem - annak nagyon megköszönném a segítséget.

Ja és még egy fontos kérdés: Ti a hajmosást hogyan oldottátok meg abban a tudatban, hogy víz szigorúan nem érheti a szemet?



2017. szept. 6. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Anyukámnak télen is hordania kellett a napszemüveget, egész télen. Szerintem ma már a lézeres szemműtét benne van az emberek tudatában, maximum 1-2 tájékozatlan ember bámulna meg. De inkább bámuljanak mint károsodjon a szemed, nem??

A hajmosásnál meg tegyél a homlokodra a hajad tövéhez egy törölközőt.

2017. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt a fél év napszemüveget kibírod. Utána meg már csak akkor kell, ha tényleg süt.
2017. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!