Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse vásárlás?

Kontaktlencse vásárlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék kontaktlencsét vásárolni. Ha szemész felírja a kontaktlencsét akkor azt neten is megtudom rendelni vagy elsőnek menjek el egy optikába?

Ti honnan rendelitek vagy melyik optikában veszitek meg?

Optikában mennyibe kerül kb a kontaktlencse?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. szept. 23. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Én eleinte optikában vásároltam, de mivel ott is minidg rendelni kellett, mert nem átlagos a szemem, úgy gondoltam, ugyanezt én is meg tudom tenni, s még olcsóbban is. Onnan rendelem, ahol olcsóbb.
2017. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Menj el optikába , hogy megtanuld berakni a lencsét. Nem is kell külön szemészetre menni. Október a látás hónapja, ilyenkor ingyenes is szokott lenni, ha jól emlékszem, szóval szerintem várj jövő hétig.


Utána simán rendelheted netről. Én a lencsek.hu-ról rendelek , illetve hozzájuk járok most illesztésekre is.Olyan nagy árkülönbségeket nem szoktam felfedezni egyébként. Esetleg ha valamit akcióznak.


Attól függ az ára , milyen lencse kell Neked ,nem mindegy , hogy tórikus-e pl, azok drágábbak. Nézz szét a webshopokban.


Nekem van egy doboz ( 2 pár) felesleges, -3,75 dioptriájú, (8,7-es, 14,4 )napi viselésű lencsém, amit külföldön vettem. Sajnos, mellé nyúltam, mert nekem -4,25 kell. Teljesen jó lencse, amikor gyakran megfordultam Németországban, mindig ilyet viseltem. Csak egyszer rosszat vettem le a polcról, azóta őrzöm, hátha valakinek jól jön.

Ha Neked ez pont jó, odaadom szívesen.

2017. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Mi az, hogy felírta? Azt nem felírni kell, hanem próbalencsét adni és egy hét múlva kontrollon megnézni, hogy jó-e az a lencse neked.


Az utolsó meg nem tudom mit gondolt, hogy csak úgy odaadja neked a lencséit, mert azt csak optikus/szemész adhat.

2017. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha elmész egy optikába, akkor ott ugyanúgy megvizsgálnak, megállapítják, hogy milyen lencsére van szükséged, ajánlanak márkát is és adnak próbalencsét, amit ott helyben ki is kell próbálnod, betanítanak és elmagyaráznak mindent, a lencsét megkapod és utána vissza kell menned ellenőrzésre. Az új lencséket az optikában is megrendelik neked, de értelemszerűen drágább. Az első alkalommal ott vettem lencsét, folyadékot is, de már az internetről rendelem mert sokkal olcsóbb (én pl. 5000 forinttal olcsóbban tudom így megvenni).
2017. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

# 2/4 Időpont 09-26 10:33 vagyok és ha elolvastad a hozzászólásomat, akkor megérted, hogy arra gondoltam, ha ilyen paraméterű lencsét írnak neki, akkor szívesen odaadom.

Nyilván a kérdező nem tudja magától milyen görbületű lencse jó neki, hiszen még nem volt illesztésen.

Korábban két ismerősömet is elláttam, akik viseltek lencsét és nekik is bevált. :)

2017. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!