Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen látássérülteknek...

Milyen látássérülteknek dolgozni? Látóként. Hogyan lehet együttműködni velük? Mire kell figyelni? Tapintatos szeretnék lenni.

Figyelt kérdés

2017. nov. 8. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát én egyet ismerem, aki vak.

Én elvagyok vele, mert atom jófej.Csak annyit kell segiteni, pl odaadni a cuccokat, elkisérni, ilyen alap dolgokat amiket nem tud látás nélkül csinálni...

Ja meg kommunikálás is nagyon fontos!

2017. nov. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Volt lakótársam szociális munkás szakra járt, vakok alapítványánál volt gyakorlaton. Sok érdekes dolgot mesélt, pl. hogy a nem vakon született embereknek milyen tréningek vannak. Megtanulnak pl. vakon főzni, öltözködni, stb. amihez sok kis okos eszköz áll rendelkezésre, pl. színleolvasó, kis kerámia cucc amit a vízbe teszel és zörög ha elkezd főni, alkalmazások okostelefonra, beszélő programok számítógépekre, zoknipárosító, stb. Igazából arra kell figyelni, hogy ami nekünk látóknak tök természetes, az nekik nem mindig, pl. a villanyt ne hagyd égve, mert neki az nem kell, bútorokat, megszokott tárgyakat ne mozgasd el a helyéről, ha van kutyája, ne simogasd csak ha épp nem dolgozik. Tapintattal kapcsolatban egyszer megkérdeztem, hogy illik-e mondani ezt hogy "látod", mivel gyakran csak úgy kicsúszik az ember száján, de általában nincs ezzel probléma. Nekik egy idő után az a természetes, hogy nem látnak, úgy vettem észre hogy nem sértődnek meg ha valaki kérdezősködik, mert többet szeretne tudni az életükről.
2017. nov. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem keserednek meg? Nem irigyelnek minket látókat?
2017. nov. 11. 09:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de...

Ne tapintatos legyél, hanem természetes, és figyelmes. Viszont az is természetesen csak!

Ha úgy gondolod, hogy segítségre van szüksége, ne tapintatosan kérdezd meg, hanem simán, tök természetesen.

Viszont annyira ne legyél természetes, hogy bólintással felelsz :D Azzal nem sokra megy :D

Ha ezek megvannak, akkor a többi már jön magától, mert oldódik a helyzet, és idő után tudni fogod hogyan viselkedj, "meddig mehetsz el". Kérdezősködésben, viccelődésben...

2018. szept. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!