Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus lemondhat...

A pszichológus lemondhat rólam, ha nem tudok megnyílni? Ez lehet indok arra, hogy nem tudunk együttműködni?

Figyelt kérdés
Már egyszer váltottam emiatt, az előzőnek képtelen voltam megnyílni, de most is ez a baj. Bennem van a hiba. Kidobhat ezért?
2014. nov. 10. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy pszichológus és beteg között, működjön a "kémia", szóval ő se tud téged kezelni, ha negatívan viszonyul hozzád és te se tudsz vele együtt működni, ha nem elég szimpatikus neked. De ha nem erről van szó, ha úgy érzed hogy képes lehetnél megnyílni neki, csak valahogy mégse megy, mert ez nálad nehéz folyamat, akkor nem hiszem, hogy agyturkászt kell váltani.

A pszichológus szerintem két esetben mondaná neked, hogy ne folytassátok: Az egyik, ha hosszabb távon nem mutatod a bizalom leghalványabb jelét sem, a másik pedig, ha belátná, hogy ő neked nem tud elég hatékonyan segíteni. Mármint én is jártam már több embernél és tényleg volt akinek lövése se volt a dolgokról, míg a másik olyan dolgokra mutat rá, hogy csak pislogok. A jó pszichológus sem mindenkinek jó.

De hogy tényleg a kérdésedre válaszoljak: Az a pszichológus, aki lemond rólad, valószínűleg nem is elég jó neked, hogy segítsen. De ha csak ettől rettegsz végig, hogy le fog mondani róla és így még jobban rástresszelsz erre a megnyílás témára, az csak feleslegesen ront a dolgokon. Nem valószínű, hogy megtörténik. Ha mégis megtörténik, akkor meg jó, hogy nem szenvedsz tovább azzal az emberrel.

2014. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod neki őszintén elmondani mi a gond, meg ilyesmik akkor teljesen felesleges oda járni. Így segíteni sem tud. Így van ez velem is, manapság már inkább ezen az oldalon írom ki a gondjaimat magamból, vagy más fórumokon idegeneknek írom le, az könnyebb, és kicsit talán segít is... semminél jobb.
2014. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Őszinte vagyok vele, csak nem tudok úgymond felszabadulni.
2014. nov. 10. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából a pszichológusnak ez is a dolga. Mármint hogy megfejtsen téged, segítsen megnyílnod. Nálad ez az egyik probléma, amin dolgozni kell. Csak ez időigényes dolog.
2014. nov. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!