Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegről szeretnék kontakle...

Szemüvegről szeretnék kontaklencsére váltani. Tudnátok tapasztalatokat mondani? Meg úgy általánosságban mindent amit tudni kell a dologról?

Figyelt kérdés

2017. nov. 15. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sok időm válaszolni, de csak biztatni tudlak. 15 évesen váltottam, most már 24 év hordom.


A félkemény lencse kényelmetlenebbül hangzik, mint a lágy, de sokkal egészségesebb. Túlhordhatod kis kockázattal (én már vagy 4 éve hordom, egyébként csak 1 évig hordhatnám) és nem ez az első alkalom, mondták már nekem, hogy ezt lágy lencsével nem tehetném meg ilyen büntetlenül.


Csak azt utálom, hogy időnként, ha rámegy egy porszem, főleg szélben kibírhatatlanul tud szúrni, olyankor úgy tépem ki a szememből, és le kell mosnom. Vezetni se lenne életbiztosítás. Nem tudom, a lágy lencse is szúrna-e ennyire. Ezt leszámítva nem érzem, ha fent van. Naponta max. 12 órát hordhatnám, de többet szoktam. Sajnos a szemüveggel nem látok olyan jól. Megkérdeztem az orvost, miért gyengébb a szemüvegem, de azt mondta, nem gyengébb, hanem erősebb, csak az én szemhibámat a kontaktlencsével jobban tudják korrigálni.


5-6 dipotriás szemüveget hordtam, még csiszoltan is szódásszifon volt, jobban érzem magam lencsében.

2017. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Es anyagiakban hogy all? Dragabb mint egy uj szemuveget csinaltatni?
2017. nov. 17. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 éves korom óta vagyok szemüveges, 2 éve kontaktlencsét is hordok. Nekem a munka miatt (8-10 órát számítógép előtt ülök) kell a szemüveg, így én felváltva hordom. Nincs bajom a szemüveggel, mert jól is áll, illetve nem zavar. Lencsére azért tértem át, mert rohamosan romlott a szemem, és amióta lencsés is vagyok, ezt vissza tudtuk szorítani. Szerintem nagyon kényelmes megoldás, főleg nyáron, ha strandra mész, sportoláshoz is jobb, de vigyázni kell azért vele, mert nem mindenkinek egyformán jó. Lehet valaki azt írja, hogy 10-20 éve hordja, de ez nem garancia arra, hogy neked is beválik. Sok sikert hozzá! Árban, havi szinten sokkal olcsóbb, viszont szemüvegre egy összegben fizetsz ki sokat és az akár évekig jó lehet.
2017. nov. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kontaktlencse fantasztikus dolog, én imádom. Csak néhány hónapig voltam szemüveges, de utáltam...azóta is csak akkor hordom, ha muszáj vagy éppen jobban illik a ruhámhoz. A lencsével semmi gondod nincsen egész nap, reggel beteszed és este kiveszed. Nem kell folyton igazgatni, tisztogatni mint egy szemüveget, kényelmes, semmit nem érzel belőle.

Ha elmész vizsgálatra, akkor ott megmondják, hogy hordhatsz-e lencsét, milyen dioptriára és görbületre van szükséged. Majd a betanításon pedig kapsz egy próbalencsét, amit ott le is ellenőriznek (látsz-e benne, jól illeszkedik-e stb.) és ha minden oké, akkor jön a betanítás és mindent megmutatnak, elmagyaráznam, hogy hogyan kell betenni, kivenni, ápolni, tartani.

2017. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. nov. 21. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!