Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -3 dioptriás a szemem. Ez...

-3 dioptriás a szemem. Ez mennyire számít soknak?

Figyelt kérdés

Most van először szemüvegem. És azt mondták, hogy ez csak romlani fog :/

Most vagyok 15 éves. Körülbelül mennyit fog még romlani?


2017. dec. 15. 20:13
 1/8 anonim válasza:
Nem biztos, hogy romlani fog. Az embernek romlik a szeme egy bizonyos életkorig az, én szemorvosom kb 16 ot mondott, de nekem 11 évesen állt be a szemem (szintén -3 dioptria) szóval egyénfüggő.
2017. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kontaktlencsét hordasz akkor kevésbé romlik a szemed. Nekem már évek óta ugyanannyi , nem romlott. -1.75 maradt.

Nem számít nagyon soknak, szerintem a sok az az 5-től kezdődik.

2017. dec. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kontaktlencsém lesz, úgyhogy jó :D
2017. dec. 15. 20:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kitartóan tornásztatni fogod a szemed és elsajátítod a szemre irányuló reflex-masszázst, nem fog romlani, hanem javulni. Privibe írok egy címet, ahol helyes útmutatást kaphatsz.
2017. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sokat hallottam már a szemtornáról, de nekem nincs türelmem ehhez. De lehet, hogy ki fogom próbálni, köszi a linket :)
2017. dec. 15. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es valaszolo, elkuldened esetleg nekem is ezt a szemtornat? Vagy esetleg te kedves kerdezo. Kivancsi vagyok hasznal-e esetleg nekem is.
2017. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Engem is érdekelne
2017. dec. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2017. dec. 16. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!