Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtétre készülök,3...

Lézeres szemműtétre készülök,3. nap meg kell jelennem, képes vagyok műtét után utazni 250 km-t? Prk. Mennyibe kerül ezeken a helyeken a napszemüveg?

Figyelt kérdés

A műtét után 1. nap meg kell jelennem, szóval egy éjszakát kiveszünk valahol Pesten, aztán nem tudom, hogy haza menjek vagy 3 éjszakát vegyünk ki, mivel 3. nap is meg kell jelenni.

Pesten elég drága a szállás + kaja, de 250 km-re lakok. A kérdés, hogy tapasztalatok alapján PRK műtét után másnap bírtatok volna 3 órát utazni haza természetesen utasként vagy esélytelen a fény miatt?

Elképzelni nem tudom, hogy mennyire fog fájni vagy sem, de nem olvastam olyan jókat.. nyugtató, altatókon éltek stb.

Csak előre el kell döntenem, mert foglalni kell szállást.

Pesten olcsó szállást esetleg tudtok?


Illetve még az lenne a kérdés, hogy mennyibe kerül ott az UV napszemüveg? Pl. Sasszem klinikán.

Lehet,hogy anyagiasnak tűnök, de magamtól gyűjtöttem össze rá a teljes árát 20 évesen, szóval fontos most, hogy mennyit költök még el Pesten csak a tartózkodásra. Szemem 4 éve nem romlott, ezért is mehetek 20 évesen. Mindenféle tapasztalat érdekel!!

Válaszokat köszönöm!



2018. jan. 17. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem pl semmi bajom nem volt. Se fájdalom, se fényérzékenység. Ez nagyon egyéni reakció kérdése.

Miért akarsz ott napszemüveget venni? Vedd meg máshol...

2018. jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jogos. Ofotertből régen kaptam a lencsém mellé egy 10ezer ft értékű napszemüveget, úgy hirdetik, hogy náluk minden UV szűrős. Szóval az csak jó lesz, köszi!
2018. jan. 21. 19:20
 3/11 anonim ***** válasza:
99%-ban UV szűrősek a napszemüvegek. Legtöbb esetben még az 1000-2000 forintos gagyik is, persze azokat nem árt beméretni. De egy normális helyen vett napszemüveg 100%, hogy jó lesz
2018. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Még a kezelésekről szeretnék kérdezni, nem akartam új kérdést, hisz ehhez kapcsolódik és így is előre kerül!


A PRK esetén sebész szedi le a felső hámréteget, azt olvastam, hogy ez nem lehet mindig minden esetben 100%-os (mármint a sebész általi eltávolítás) és emiatt előfordulhat, hogy pár évnél tovább nem tart a műtét hatása / vagy nem dolgozik jól a lézer.

Hamarabb visszaromolhat PRK esetén mint a többi drágább lézernél? Valamiért csak ez a legolcsóbb.

2018. jan. 27. 15:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Azért sokkal drágább a többi, mert a femtolézer nem olcsó mulatság.
2018. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én is készülök a nyáron elmenni. te mikopr tervezed?

mert akkor benevezhetnénk arra az állítólagos páros nyeremény izére.

nekem muszály a legdrágábbat femto- 490 000ft.

én a nyáriszabadidömre megyek el.

az unokatestvérem visz el.

részletre is lehet fizetni.

nem kell pesten szállást kivenned. mi sem fogunk.

meglehet beszélni h nem rögtön másnap vizsgáljanak meg hanem egy vagy két nap múlva, mert nem tudsz szállásolni és utazni.

nekem is vizsgálat 2-3 nap vagy egy hét múlva a műtét és a műtét után nem másnap hanem utánna vagy még azutáni napra fogok elmenni.hisz így tudom megoldani.


napszemcsinél én a top-shop-osat vettem 5000ft. állítólag 100%-os, de majd bemérem.

ott is lehet venni a klinikán. ugy 17-23 000ft -ig vannak az áraik.

nálunk a legolcsóbb 32 000ft-nál kezdődik. ezért is vettem teleshoposat. de ha azt mondják hh nem jó akkor veszek ott.

Én Nagykanizsai vagyok. jó messze Pestől.

2018. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szia. Én már letudtam az alkalmasságit. Prk vagy prk no touch jöhet szóba.

Nekem azt mondták, hogy kötelezően 1. és 3. nap meg kell jelennem aztán a regionális központokba is mehetek utána. Szóval én vettem ki szállást 4 napra, egy kis apartmant, nem olcsó, de egyébként kapok valami lencsét is a szememre amit 3. napon vesznek majd ki, de ha előbb kiesne azonnal vissza kell menni, na most 250 km-re nem érnék oda azonnal, még Pesten a városból se, de legalább közelebb vagyok. :D Én két hét és túl leszek a műtéten :)

2018. febr. 4. 20:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező? Ha minden igaz, túl vagy már a műtéten. Hogy sikerült? Mik a tapasztalataid? Fájdalom, kellemetlenségek?

Én is műttetni szeretném a szemem, de még vacillálok, nem tudom bele merjek-e vágni.

Az alkalmasságin mennyire néznek hülyének, ha fogalmam sincs a szemüvegem "paramétereiről". Az Optic World-ben csináltattam 3 éve (szemészeten nem is jártam, csak az optikában vizsgáltak), azóta egyszer volt lencse cserém, de fogalmam sincs hol van a mappa, amiben a szemüveg adatai voltak. Ez gond lehet, vagy ott az alkalmassági vizsgálaton úgyis mindent meg tudnak nézni, ami nekik kell?

2018. máj. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megnéznek mindent ott. Igen, én már túl vagyok rajta. Az első hét rossz volt, homályos volt minden 7 napig. Aztán éles szemekkel ébredtem. Azóta minden tökéletes. 100% a szemem. Egyiket letakarva gyengébbnek érzem a másikat, de az orvos szerint 6 hoig változhat, de együtt 100%. Szóval megérte !! :)
2018. máj. 29. 08:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszodat! :) Végül melyik eljárást választottad?
2018. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!