Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akik folyamatosan szemüveget...

Akik folyamatosan szemüveget hordanak, nekik miért "megy össze" a szemük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt figyeltem meg, hogy a mindennapokban szemüveget hordó ismerőseimnek a szeme, valahogy annyira hozzászokott a szemüveghez, hogy olyan mintha be lenne szűkülve. Mármint még ha nem is erős dioptriát hord az illető, amikor leveszi a szemüveget, latszik, hogy nem olyan a szeme mint annak aki nem hord szemüveget, vagy csak ritkán. Ez miért van?



2018. jan. 27. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szemüveges vagyok már évek óta, egyre romlott az évek alatt, de én még nem tapasztaltam ilyet.
2018. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Minél mínuszosabb a szeme annál jobban "kicsinyedik" szemüveg mögött a szem - középiskolai fizika.
2018. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekünk anno nem volt fizikatanárunk, így mindig más tanár jött be fizikára, és tartotta a saját óráját, szóval sajnos ebből nem tudok kiindulni.
2018. jan. 27. 13:03
 4/8 anonim ***** válasza:
csak azért írtam, hogy afele keresd, ha érdekel, nem kioktatásképp. :)
2018. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, utána nézek, köszönöm a segítséget! :)
2018. jan. 27. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Apám gyerekkora óta szemüveges, de ez a tünet nem látszik rajta akkor sem, ha leveszi a szemüvegét.

Ahogy előttem is írták, ez a jelenség a szemüveg mögött látszódhat, de ez attól függ, hogy közel- vagy távollátó az illető.

2018. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a jobb szemét és megérted miről van szó:

[link]

2018. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez "optikai csalódás" a lencsék miatt. Valójában nem történik a szemünkkel semmi ilyesmi. Én évek óta minuszus szemüveget hordok, mindenki azt mondja, hogy anélkül kisebb a szemem, pedig nem.


Néha még az is közrejátszik, hogy ha nincs rajtam szemüveg és nem látok rendesen messzire, akkor hunyorítok. Ez is kisebbnek mutatja a szemem.

2018. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!