Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után miért...

Lézeres szemműtét után miért romlik folyamatosan a szemem?

Figyelt kérdés
3 hete volt Femto lézeres szemműtétem. Az első hét után nagyon szépen láttam (125%), aztán amint elkezdtem a sulit, azt vettem észre, hogy folyamatosan gyengül a szemem. Először csak szürkületkor láttam homályosabban, most meg már nappal is közelebb tudom csak leolvasni pl. a rendszám táblákat. Az utóbbi napokban kicsit be is pirosodott a szemem és szúró/fáradt érzésem is van. Fel is hívtam a klinikát, akik egy szemgél alkalmazását javasolták és gyakoribb csepegtetést. Igazából nem segítségre van szükségem (főleg nem egy laikusnak vélt oldalon), az 1. hónapos kontroll úgyis mindjárt itt lesz és fény derül a fájdalmas tényekre. Inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy van-e köztetek, aki átélt hasonló rémálmokat. Félek, hogy 2 hét múlva - amikor lesz a hónapos kontroll - már totál visszaromlik a szemem. Ami kifejezetten aggasztó, hogy a klinika tájékoztatása szerint a 3.-4. héten stabilizálódik a szem és én már a 3. hétben járok. Iszonyatosan stresszes és szorongó vagyok az elmúlt hetekben, sosem éreztem még ilyen rosszul magamat. Nem gondoltam volna, hogy egy - sokak szerint álombeavatkozás - ennyire balul fog számomra elsülni. Bár számíthattam volna rá, mert alapból lúzer alkat vagyok. A napszemüveget természetesen állandóan hordom (zárt-, üvegtérben nem, mert azt mondták, hogy az ablak kivédi az UV sugárzást ezért felesleges). Borzasztóan el vagyok keseredve, mert bele sem gondoltam, hogy ennyi pénzért az a veszély fog fenyegetni, hogy továbbra is segédeszközre lesz szükségem. Ha pedig ezek után nem hordhatok kontaktlencsét, akkor tuti öngyilkos leszek. Mondjatok nekem valami okosat pls!

2017. szept. 19. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Előfordul. Én pl az első héten 80-90%-ot láttam. Aztán az egy hónaposon 70-80-at (de azt is csak erős jóindulattal, elég rendesen felkerekítették, valójában 1-1 számot tudtam kisilabizálni nagy nehezen), aztán csak a 3. hónapra lett 100%-os.
2017. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1: Köszi, és megkérdezhetem, hogy neked milyen volt előtte a szemed? Nekem -5,75.
2017. szept. 19. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem, több ismerősömnek volt ilyen műtéte.

Sajnos a reklám amit nyomnak, nem teljesen igaz.

Műtét - másnap mehetsz dolgozni, minden ok. és azonnal.

Hónapokig tart mire "beáll" véglegesen a látás.

A kezdeti romlástól ne ijedj meg, általában,

legtöbb esetben ez van. Később be fog állni.

2021. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!