Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet, hogy az egyik...

Mitől lehet, hogy az egyik szemem szinte folyamatosan könnyezik már nagyon régóta?

Figyelt kérdés

Főleg ha kimegyek a szabadba, és szél vagy hideg éri. De a másik szememmel úgy érzem, hogy minden oké.


Amikor már begyulladt (gondolom a sok törölgetéstől), akkor voltam szemészeten, és adtak rá szemcseppet, ami a gyulladást elmulasztotta, de a könnyezés visszajött. A szemészeten nem sokat foglalkoznak velem, futószalagon jönnek a betegek. Bár már sokadjára mentem vissza, és próbáltam valami mást kiszedni belőlük a szemcsepp receptjén kívül, a legjobb tippjük az volt, hogy allergia. Ebben az a furcsa, hogy miért csak az egyik szememre lennék allergiás? Akkor már mindkettőből ömlene a könny, nem?


Hozzátartozik a dologhoz, hogy napi 8-10 órát számítógép előtt kell ülnöm.


Mi lehet a valódi gond? És mit tehetnék ellene?


2017. okt. 7. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem valószínű, hogy allergia, ha mindig ugyanaz a szemed érintett. Gyakorló allergiásként azt mondhatom, hogy van olyan, hogy az embernek csak az egyik szeme akar kifolyni az allergia miatt, talán mert csak abba szállt bele éppen valami pollen. De hol az egyik, hol a másik, ha neked teszemazt mindig a bal szemed kezd könnyezni, az fura. Az még előfordulhat, hogy az a szemed egyszerűen érzékenyebb, és ugyanarra a hatásra könnyezni kezd, amire a másiknak még semmi baja.


A képernyőnézés valóban fárasztja a szemet. Elvileg óránként x percet kéne biztosítania a munkáltatónak, hogy addig ne a képernyőt nézd - megértem, ha félted az állásod és nem mered kiharcolni, de tudjál róla. Én azt szoktam, hogy óránként tartok egy kis szünetet, és megszámolom a szoba sarkait - ezzel jól átmozgatom a nyakam, és a szememnek is fókusztáv-váltás. Figyelj még arra, hogy eleget igyál és eleget pislogj.

2017. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a műkönnyet, ha sokat ülsz számítógép előtt akkor lehet száraz a szemed, bármily furcsa, de ilyen esetben is könnyezhet a szem. Nekem is csak az egyik szemem száraz, abba szoktam csöppenteni naponta.
2017. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!